Hyacintoví frajeři budou mít nový domov

Praha – V pražské zoologické zahradě byl odhalen základní kámen nového pavilonu exotických ptáků, který ponese jméno mecenáše Stanislava Rákose. Nový pavilon poskytne bydlení pro třicet druhů ptactva.

Přidejte svůj názor

Ara hyacintový je jedním z druhů papoušků, kteří v novém Rákosově pavilonu budou k vidění. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Stanislav Rákos, který byl významným chovatelem ptactva, daroval Zoo Praha štědrý dar, jenž umožnil výstavbu nového pavilonu. „Shodou okolností v době, kdy jsme projekt pavilonu exotického ptactva začali připravovat, setkal jsem se s panem Rákosem, který se rozhodl jeho stavbu velkoryse podpořit. Jsme mu nesmírně zavázáni," uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek.

Rákosův pavilon bude stát v prostoru podél cesty k Velké voliéře a nabídne dvě venkovní voliéry a mnoho vnitřních expozic, kde najdou domov zejména papoušci z Nového Zélandu, Nové Guineje, Filipín a Střední i Jižní Ameriky. Mezi nimi uvidíte i vzácné druhy, které jsou k vidění jen velmi zřídka. Jimi jsou například ary kobaltové, které pražská zoo chová jako jediná kontinentální zoo v Evropě, jak uvedl zoologický náměstek Jaroslav Šimek.

Otevření pavilonu je plánováno na rok 2016 a náklady budou 28,5 milionů korun, z nichž 7 milionů bude hrazeno z dotací EU. Nový pavilon navrhl Architektonický ateliér AND.

Témata: ZOO Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama