Hyacintoví frajeři budou mít nový domov

Praha – V pražské zoologické zahradě byl odhalen základní kámen nového pavilonu exotických ptáků, který ponese jméno mecenáše Stanislava Rákose. Nový pavilon poskytne bydlení pro třicet druhů ptactva.

Ara hyacintový je jedním z druhů papoušků, kteří v novém Rákosově pavilonu budou k vidění. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Stanislav Rákos, který byl významným chovatelem ptactva, daroval Zoo Praha štědrý dar, jenž umožnil výstavbu nového pavilonu. „Shodou okolností v době, kdy jsme projekt pavilonu exotického ptactva začali připravovat, setkal jsem se s panem Rákosem, který se rozhodl jeho stavbu velkoryse podpořit. Jsme mu nesmírně zavázáni," uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek.

Rákosův pavilon bude stát v prostoru podél cesty k Velké voliéře a nabídne dvě venkovní voliéry a mnoho vnitřních expozic, kde najdou domov zejména papoušci z Nového Zélandu, Nové Guineje, Filipín a Střední i Jižní Ameriky. Mezi nimi uvidíte i vzácné druhy, které jsou k vidění jen velmi zřídka. Jimi jsou například ary kobaltové, které pražská zoo chová jako jediná kontinentální zoo v Evropě, jak uvedl zoologický náměstek Jaroslav Šimek.

Otevření pavilonu je plánováno na rok 2016 a náklady budou 28,5 milionů korun, z nichž 7 milionů bude hrazeno z dotací EU. Nový pavilon navrhl Architektonický ateliér AND.

Témata: ZOO Praha

Strávit dovolenou v tuzemsku letos plánují více než tři čtvrtiny Čechů

21.06.2021 11:03 Strávit dovolenou v tuzemsku letos podle průzkumu státní agentury CzechTourism plánuje 76 procent…

Polovina domácností s dětmi se chystá na dovolenou v Česku

17.06.2021 12:28 Na dovolenou v tuzemsku se podle vyhledávače ubytování a zážitků Explorio.cz chystá zhruba polovina…

Zámek Nové Město nad Metují představuje unikátní dílo architekta Dušana…

12.06.2021 15:00 Zámek Nové Město nad Metují se nachází ve stejnojmenném městě v okrese Náchod, v Královéhradeckém…

Související:

Právě se děje