V Česku se otevírají sjezdovky. Podívejte se, kde se lyžuje

Olomouc/Brno/Hradec Králové - Olomouc 21. prosince (ČTK) - V Jeseníkách napadlo v noci na dnešek zhruba deset centimetrů sněhu. Pro lyžování však pokrývka nestačí, a tak mnohá lyžařská střediska zůstávají i nadále uzavřena. Na jižní Moravě zůstává v provozu jediný svah se sněhovou pokrývkou. V Olešnici na Blanensku o víkendu jezdila zhruba stovka lyžařů. Naopak v blízkém Hodoníně u Kunštátu sníh zatím chybí.

Sedačková lanová dráha
doporučujeme

Lyžuje se v Němčičkách na Břeclavsku, kde je ale umělý povrch.V Olešnici v noci na dnešek připadlo asi pět centimetrů čerstvého sněhu. "V sobotu byla zájem lidí průměrný, dnes už to bylo lepší," uvedl Jiří Kotlán z olešnického skiareálu. Lidé jezdí na jednom vleku, druhý místní spustí po zasněžení zbytku svahu. "Chtěli bychom dosněžit, ale musí klesnout teploty," uvedl Kotlán.

Zasněžit sjezdovku naopak nestihli v blízkém Hodoníně u Kunštátu. Vlek proto, i když je počasí kolem nuly, nejezdí. "Doufám, že nedopadneme jako v minulé sezoně, kdy se u nás jezdilo pouze měsíc," uvedl provozovatel sjezdovky Josef Kšica. "Doufáme, že se počasí ještě zlomí a začne mrznout," uvedl.

Během víkendu se mohli projet lyžaři pouze na svazích areálu v Branné a v části Koutů, kam zamířily stovky sportovců. Ostatní střediska čekají na zvrat počasí, které by přineslo nižší teploty a možnost zasněžování.

V Branné na Šumpersku, kde zahájili sezonu v Jeseníkách jako první, napadlo od pěti do sedmi centimetrů sněhu. Podle provozovatele střediska Rostislava Procházky se na tamních sjezdovkách vystřídalo o víkendu na 500 lyžařů. "Lyžařů bylo dost, je to i tím, že v okolí jsou střediska zavřená. Sněžení situaci navíc hodně vylepšilo," řekl ČTK Procházka.

V Koutech si zalyžovalo několik set lyžařů. Areál pro ně zatím zprovoznil pouze sjezdovku U vrtulí o délce 650 metrů, ke které se lyžaři dopravují šestisedačkovou lanovkou. "Máme tady i lyžařský kurz. Navíc nám tady také něco nasněžilo, nahoře i v nižších polohách, takže to nevypadá už tak tristně," uvedl zástupce střediska Petr Marek. Jeden z nejmodernějších areálů v Jeseníkách plánuje, že se znovu otevře od 25. prosince a postupně se bude rozšiřovat i počet zpřístupněných sjezdovek.

Nejvíce sjezdovek je otevřeno v Janských Lázních a Peci pod Sněžkou, zvyšuje se i zájem lyžařů.

"Podmínky se zlepšují, dnes přijelo skoro 3000 lidí. I tak jsme ale na dvou třetinách obvyklého stavu," řekl ČTK Petr Hynek ze SkiResortu Černá hora - Pec. V provozu je sjezdovka s lanovkou na Černé hoře a sjezdovky Anděl a Sport 1 až 3, celkem asi pět kilometrů sjezdových tratí. Na vrcholu Černé hory je upraveno asi deset kilometrů běžeckých stop. V Peci pod Sněžkou jedou vleky Javor, Zahrádky a Vysoký svah, otevřené jsou propojující sjezdovky Lyžařská a U potoka.

Kolem 3000 lidí dnes přilákal nový sníh i na sjezdovky ve Špindlerově Mlýně. Ve Špindlerově Mlýně se lyžuje v Horních Mísečkách, ve Svatém Petru na malém hanku a modré sjezdovce.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zámek Nové Město nad Metují představuje unikátní dílo architekta Dušana…

12.06.2021 15:00 Zámek Nové Město nad Metují se nachází ve stejnojmenném městě v okrese Náchod, v Královéhradeckém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama