Vlekaři děsí víkend, přijde obleva. Již nyní jsou problémy

Praha - Zima si s námi pohrává. Nedávné ochlazení a sněžení přivítali vlekaři, kterým letošní sezóna nezačala nejlépe. Jen co se lyžařské areály vzpamatovaly, už se blíží oteplení.

Přidejte svůj názor

Lyžařská sezona 2014

Počasí vlekaře už dnes nepříjemně překvapilo například v Krušných horách. Na Klínovci se dnes musela kvůli silnému větru zastavit lanovka Prima Express (Jáchymovská). Kvůli počasí byl také o týden přeložen první závod seriálu Kids Cup 2015.

Na Božím Daru jsou v provozu areály Novako i Neklid a lyžuje se také ve Fichtelbergu za hranicemi.

Až na některé dílčí úseky je v provozu celé středisko Špičák na Šumavě. Díky dostatku sněhu se prý vlekaři oteplení neobávají. Jezdí i areály Nad Nádražím, Belveder a Samoty a o víkendu se rozjedou další vleky, v provozu jsou také Kašperské Hory. Upraveny jsou rovněž běžecké tratě, novinkou je lesní areál na Belvederu.

V krkonošské Rokytnici nad Jizerou se od pátku rozjede lanovka na Lysou horu či Slalomák. O víkendu by měli mít lyžaři k dispozici 13 kilometrů sjezdovek. V sousedním Harrachově se lyžuje u skokanských můstků a v Rýžovišti, na víkend nic nepřibude. Sněhu leží na tamních tratích až 80 centimetrů. Ve Špindlerově Mlýně je v provozu 18 kilometrů sjezdovek, zbývající se postupně otevírají. V Krkonoších ale platí v lavinových katastrech druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály.

V Jizerských horách se rozjedou všechny vleky na Tanvaldském Špičáku kromě vleku Pod lesem. Více sjezdovek nabídne i Ještěd.

Dobré podmínky slibují také areály v Orlických horách a Jeseníkách. Více než osm kilometrů sjezdovek nabízí Dolní Morava, připraveno je také přibližně 40 kilometrů běžeckých stop. Upravena je Jesenická magistrála v úseku Pod Vilemínkou - Zatáčka smrti. Asi šest kilometrů sjezdových tratí je v provozu v Červené Vodě.

Ideální podmínky pro sjezdové lyžování jsou v okolí jesenické hory Praděd a až 70 centimetrů přírodního sněhu má Ovčárna.

Vlekaři v Beskydech také hlásí dobré podmínky, ačkoli se lyžuje hlavně na technickém sněhu. Běžkaři tak budou mít jen omezené možnosti, ale i tak jsou pro ně upraveny desítky kilometrů tratí.

Ve středních Čechách jsou v provozu vleky Šibeniční vrch u Prahy, Monínec na Příbramsku a Chotouň u Prahy. Na Vysočině je otevřeno 16 sjezdovek a jen na Novoměstsku také kolem 80 kilometrů stop pro běžkaře.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžaři obsadili horská střediska, sněhové podmínky jsou ideální

13.01.2019 17:47 Dostatek sněhu vylákal o víkendu na české a moravské hory desetitisíce lyžařů. Hlavně v sobotu…

Vesmírná raketa? Hrad Roupov skrývá unikátní tajemství

12.01.2019 21:22 Aktualizováno Málo známé zříceniny hradu Roupov všeobecně nepřitahují velkou pozornost, ovšem kdo do těchto míst…

Tisíce lyžařů vyrazily na hory, v Bedřichově auta ucpala silnice

06.01.2019 19:33 Čerstvý sníh z posledních dní o víkendu přilákal do hor v Česku mnoho lyžařů. Třeba v Bedřichově v…

Hory před koncem roku zaplnili lyžaři, někde jsou fronty u vleků

30.12.2018 17:38 Horská střediska v Česku zaplnily tisíce lyžařů, kteří zde chtějí strávit konec roku. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama