Víkendové sněžení potěšilo vlekaře, na horách bylo rušno

Celá ČR - Víkendová sněhová nadílka potěšila provozovatele lyžařských areálů. Všechna česká horská střediska hlásí vynikající podmínky pro zimní radovánky. Pokud nepatříte k milovníkům zimy, musíte se vydat víc na jih, třeba na Mallorku.

Přidejte svůj názor

Lyžařská sezona 2014
doporučujeme

Mezi nejnavštěvovanější patřily tradičně Jizerské hory. Do Bedřichova, na Severák a na Tanvald přijelo každý den dohromady až 5000 lyžařů. Také liberecký Ještěd přivítal asi 3000 sjezdařů, přestože areál ještě není celý v provozu. Kompletně by měl být otevřený do jarních prázdnin, podle provozovatele jsou k tomu potřeba ještě aspoň tři mrazivé dny.

V Krkonoších bylo rušno. V Harrachově je v provozu celý areál, využily toho tisíce lidí. V dalších dnech jich ještě přibude, protože v Polsku a Německu jsou jarní prázdniny. Dobrou návštěvnost hlásí i Rokytnice.

Stále se zasněžuje v Krušných horách, tamní vlekaři si víkend pochvalují. Vynikající podmínky hlásí zejména Boží Dar, všechny čtyři lanovky se rozjely i na Plešivci.

Další sjezdovky se otevřely na Šumavě. Na Špičáku už funguje v celé délce sjezdovka dvě U Zalomeného a část modré sjezdovky číslo jedna. Zadovský areál jede téměř kompletně, jednosedačková lanovka na Churáňov by se po zasněžení měla rozjet příští víkend.

Kolem půl metru hlavně technického sněhu leží na sjezdovkách areálů na Vysočině, po několika dnech bez provozu se v sobotu opět rozjely vleky v areálech v Dalečíně, Novém Jimramově a ve Svratce na Žďársku. Příští víkend má začít fungovat sedačková lanovka v Lukách nad Jihlavou.

V Jeseníkách o víkendu sněžilo, na Ovčárně leží asi 80 centimetrů. Do stopy mohli vyjet i běžkaři. Sjezdařům na některých místech komplikoval situaci vítr, přesto jich přijely stovky. Například příměstský areál Vaňkův kopec nedaleko Ostravy přivítal asi 2000 lidí.

Nemáte rádi sníh?

Teploty v Evropě jsou obecně ovlivňovány především vzdáleností od rovníku a vzdáleností od moře. V centru Skandinávie mohou být maximální teploty například pouhých -25 °C a ve stejné zeměpisné šířce ale na pobřeží -5 °C. V pátek bylo vůbec nejtepleji v Řecku a na Řeckých ostrovech (maximální teploty mezi 15 a 20 °C). Nejvýše se teplota vyšplhala na ostrově Lesbos, kde bylo naměřeno 20,6 °C. Nejchladněji je naproti tomu na severu Skandinávie, kde momentálně vládne polární noc. Nejnižší minimální teplota byla v pátek naměřena na stanici Kvikkjokk Arrenjarka: -38 °C.

Pokud byste hledali místo, kde bude v následujících dnech teplo a zároveň slunečno, ideální bude Mallorca. Díky stálému vlivu Azorské tlakové výše zde bude dlouhou dobu převládat slunečné počasí a teploty se budou většinou přetrvávat nad 10 °C. Podobně hezky bude také v pobřežních oblastech Pyrenejského poloostrova, uvedlo meteocentrum.cz.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko bude lákat cizince na agroturistiku? Nový šéf CzechTourism…

20.03.2019 07:31 Zahraniční turisté by měli do Česka jezdit na více dní než nyní, řekl dnes ČTK nový ředitel státní…

Lyžařská sezona vydrží až do Velikonoc, některé areály ale kvůli…

17.03.2019 19:38 S blížícím se jarem lyžařů v horských střediscích ubývá, především ty menší a níže položené…

Kokořín není jen hrad z písničky. Skrývá tajemnou jeskyni i masivní pevnost

10.03.2019 15:30 S přicházejícím jarem opět nastává příznivé počasí pro celodenní toulky a poznávání krásných…

Hory jsou plné sněhu, Čechy odrazuje teplo. Areály asi zavřou předčasně

03.03.2019 18:09 Ačkoliv česká horská střediska mají sněhu dostatek, zájem o lyžování byl o víkendu v nejlepším…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama