Bílé Karpaty přiblíží turistům speciální virtuální produkt

Zlín - Zlínská Centrála cestovního ruchu Východní Moravy spustila na webu další virtuální produkt, který tentokrát zjednoduší plánování výletů a dovolené návštěvníkům Bílých Karpat. Agentuře Mediafax to sdělila ředitelka centrály Dana Daňová.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Návštěvníci se přímo z titulní strany www.vychodni-morava.cz přes odkaz Léto v Bílých Karpatech dostanou na rozcestník nabízející seznam akcí, tras a dalších servisních informací vztahujících se právě k Bílým Karpatům – jedinečné chráněné krajinné oblasti na moravsko-slovenském pomezí.

"V minulosti jsme virtuální produkty připravili již dva – nejprve loni na jaře Živé Luhačovice a poté v zimě Lyžování na Východní Moravě. Měly výborný ohlas, proto nyní přinášíme další novinku. Princip zůstává stejný – shrnout pro turisty co nejvíce potřebných informací na jedno místo. Najdou tu tedy nejen tipy na výlety různé délky a finanční náročnosti, pěší túry, cyklistické trasy či zajímavé cíle, ale i informace o doplňkových službách, možnostech ubytování, naučných stezkách a v neposlední řadě kalendář akcí ze širokého okolí," vysvětlila Daňová. Produkt navíc odhaluje Bílé Karpaty jako celek, proto jsou návštěvníci upozorněni i na atraktivní cíle na slovenské straně.

Součástí virtuálního produktu, který vznikl za významné podpory tamních podnikatelů v cestovním ruchu, je i elektronická podoba propagačního materiálu s tipy na půldenní až třídenní výlety s dětmi po Bílých Karpatech. Ten Centrála vydala na jaře pro školy, jsou však využitelné i pro menší skupiny výletníků či jednotlivce, kteří nechtějí sáhnout hluboko do kapsy, případně pro vedoucí letních táborů. S ohledem na omezené finanční možnosti škol při pořádání výletů jsou totiž programy připraveny co nejúsporněji.

Vedle toho připravila Centrála cestovního ruchu Východní Moravy pro propagaci Bílých Karpat také Cyklistickou a turistickou mapu Bílé Karpaty. První dvoutisícový náklad byl během jara obratem rozebrán, v současné době se proto chystá dotisk v počtu 20 tisíc kusů. Do začátku prázdnin by mapa měla být opět k dostání v turistických informačních centrech. Mapa je doplněna přehledem zajímavých cílů a dvanácti tipy na různě náročné cyklovýlety včetně profilu trasy.

Témata: cestování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teplo přilákalo do českých hor tisíce lidí

17.02.2019 20:52 Teplé a slunečné počasí přilákalo o víkendu na české hory tisíce lyžařů. Teploty přes den stoupaly…

Zámek Konopiště: Gotická pevnost skrývá mnohá tajemství

10.02.2019 18:36 Aktualizováno Zámek Konopiště se nachází ve Středních Čechách na Benešovsku. Leží uprostřed rozsáhlého anglického…

Zámek, který nebyl zámkem. Lednicko-valtický areál ukrývá středověké…

10.02.2019 13:38 Lednicko-valtický areál patří k našim vůbec nejnavštěvovanějším destinacím. Svůj zasloužený zájem a…

Desetitisíce Čechů využily sněhu. Zaplnily lyžařské areály

03.02.2019 20:15 Dětem z několika okresů republiky začaly jarní prázdniny a zimním areálům hlavní sezona, tento…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama