V královédvorské zoo mají dva „malé“ důvody k oslavám

Dvůr Králové – V ZOO Dvůr Králové dosáhli velkého úspěchu, když se zde koncem ledna narodila dvě mláďata nosorožců černých.

Přidejte svůj názor

Mládě Maishy. Foto: Lukáš Pavlačík

Jedno z mláďat je dokonce jubilejním 40. nosorožčím mládětem, které v královédvorské zoologické zahradě přišlo na svět. První z mláďat, které zde v neděli 25 ledna přišlo na svět, je samička, druhé se narodilo v pondělí 26. ledna brzy ráno a jde o samečka.

„ZOO Dvůr Králové sice patří mezi špičku v chovu nosorožců, dvě mláďata během sedmnácti hodin jsme tady ale ještě neměli a asi jen tak znova mít nebudeme," uvedl zoolog Jiří Hrubý. Před čtrnácti měsíci byli připuštěni samci a pak následovalo dlouhé čekání, zda se zadařilo a v zoo se mohou těšit na malé nosorožce. První možné termíny porodů byly již na konci roku, takže chovatelé byli již v té době v plné pohotovosti. Mláďata však přišla na svět až s koncem ledna, a to zdravá a v plné síle.

Ošetřovatelé se obávali o mládě samice Jessi, která v roce 2012 po těžkém porodu porodila své sedmé mládě mrtvé a sama následně měla zdravotní problémy. Třicetiletá Jessi je nejstarší samicí, která v královéhradecké zoo porodila. Otcem jejího mláděte je Baringo, který toto úterý oslavil třiadvacáté narozeniny. První mládě přivedla na svět teprve devítiletá Maisha, která se v ZOO Dvůr Králové narodila. Maisha se o dceru vzorně. Otcem mláděte je Mweru.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama