V královédvorské zoo mají dva „malé“ důvody k oslavám

Dvůr Králové – V ZOO Dvůr Králové dosáhli velkého úspěchu, když se zde koncem ledna narodila dvě mláďata nosorožců černých.

Přidejte svůj názor

Mládě Maishy. Foto: Lukáš Pavlačík

Jedno z mláďat je dokonce jubilejním 40. nosorožčím mládětem, které v královédvorské zoologické zahradě přišlo na svět. První z mláďat, které zde v neděli 25 ledna přišlo na svět, je samička, druhé se narodilo v pondělí 26. ledna brzy ráno a jde o samečka.

„ZOO Dvůr Králové sice patří mezi špičku v chovu nosorožců, dvě mláďata během sedmnácti hodin jsme tady ale ještě neměli a asi jen tak znova mít nebudeme," uvedl zoolog Jiří Hrubý. Před čtrnácti měsíci byli připuštěni samci a pak následovalo dlouhé čekání, zda se zadařilo a v zoo se mohou těšit na malé nosorožce. První možné termíny porodů byly již na konci roku, takže chovatelé byli již v té době v plné pohotovosti. Mláďata však přišla na svět až s koncem ledna, a to zdravá a v plné síle.

Ošetřovatelé se obávali o mládě samice Jessi, která v roce 2012 po těžkém porodu porodila své sedmé mládě mrtvé a sama následně měla zdravotní problémy. Třicetiletá Jessi je nejstarší samicí, která v královéhradecké zoo porodila. Otcem jejího mláděte je Baringo, který toto úterý oslavil třiadvacáté narozeniny. První mládě přivedla na svět teprve devítiletá Maisha, která se v ZOO Dvůr Králové narodila. Maisha se o dceru vzorně. Otcem mláděte je Mweru.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teplo přilákalo do českých hor tisíce lidí

17.02.2019 20:52 Teplé a slunečné počasí přilákalo o víkendu na české hory tisíce lyžařů. Teploty přes den stoupaly…

Zámek Konopiště: Gotická pevnost skrývá mnohá tajemství

10.02.2019 18:36 Aktualizováno Zámek Konopiště se nachází ve Středních Čechách na Benešovsku. Leží uprostřed rozsáhlého anglického…

Zámek, který nebyl zámkem. Lednicko-valtický areál ukrývá středověké…

10.02.2019 13:38 Lednicko-valtický areál patří k našim vůbec nejnavštěvovanějším destinacím. Svůj zasloužený zájem a…

Desetitisíce Čechů využily sněhu. Zaplnily lyžařské areály

03.02.2019 20:15 Dětem z několika okresů republiky začaly jarní prázdniny a zimním areálům hlavní sezona, tento…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama