Horská střediska se zaplnila tisícovkami lyžařů

Praha - Jarní prázdniny a slunce vylákaly o víkendu do horských středisek tisícovky lyžařů. Inverzní počasí jim na rozdíl od nižších poloh nabídlo modrou oblohu. Provozovatelé skiareálů hodnotí uplynulé dva dny jako dosud nejhezčí.

Přidejte svůj názor

Krkonoše - Špindlerův Mlýn
doporučujeme

V Krkonoších a Orlických horách byl sněhu dostatek a díky nočním teplotám pod bodem mrazu neubývá. Do hor postupně přijíždějí rekreanti z okresů, které mají jarní prázdniny. "V celém areálu se pohybuje kolem 7000 až 8000 lidí. Je to stejné celý týden, příští týden to bude ještě silnější, protože jsou prázdniny Středočeského kraje a dalších," řekl ČTK Zdeněk Spilka z lyžařského areálu ve Špindlerově Mlýně.

Spokojený s víkendem je také Petr Hynek ze SkiResortu Černá hora - Pec. V sobotu i v neděli lyžovalo v pěti střediscích resortu kolem 7000 lidí. Kromě tuzemských návštěvníků mezi nimi byli Poláci, Němci a Nizozemci. Dobré podmínky jsou i pro běžecké lyžování, pravidelně se upravuje asi 70 kilometrů běžeckých tratí.

"Byl to určitě jeden z nejhezčích lyžařských víkendů - dostatek sněhu, přemíra slunce, lyžaři si to opravdu užili," zhodnotil víkend ředitel největšího zimního střediska v Plzeňském kraji Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Podle něj bylo na svazích denně kolem 2000 lidí. Parkoviště na Špičáku byla zaplněná. Tisíce lidí přijely také do lyžařského areálu Zadov a skiareálu Lipno.

Spoustu lyžařů a běžkařů vylákalo slunečné počasí také do horských středisek v Olomouckém kraji. "Víkend byl úžasný, bylo krásně slunečno, dnes je úplně bez mráčku," řekl ČTK zástupce Ski areálu Karlov v Jeseníkách Boris Keka. Podle něj je sněhu dost a do konce února není lyžování ohroženo, i když je hlášeno oteplení.

Loading...
Témata: hory
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sluníčko lákalo do hor, skiareály zaplnily desítky tisíce lyžařů

26.01.2020 19:44 Slunečné inverzní počasí přilákalo do hor lyžaře i pěší turisty. Velké lyžařské areály mají sněhu…

Záhada zámku Náchod: Byl pravým domovem Boženy Němcové?

25.01.2020 20:17 Aktualizováno Zámek Náchod se dnes nachází poblíž česko-polských hranic a je nepřehlédnutelnou dominantou…

Do skiareálů dorazily tisíce Čechů, sníh je většinou technický

12.01.2020 17:53 Tisíce lidí dorazily o víkendu do českých skiareálů, vlekaři si tak návštěvnost většinou pochvalují…

O lyžování byl enormní zájem, do hor vyrazili tisíce lidí

05.01.2020 18:33 O prvním víkendu roku 2020 přijely do českých horských středisek tisíce lidí. Tradičně nejvíc…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama