Skiareály praskaly ve švech, velmi vážný úraz na Plzeňsku

Celá ČR - Vlekaři si velmi pochvalují uplynulý víkend, do hor se vypravily tisíce Čechů. Sezóna ještě nekončí, návštěvnost je výborná i přes týden. Buďte na sjezdovkách, na Plzeňsku se stal vážný úraz.

Přidejte svůj názor

Lyžařská sezona 2014
doporučujeme

Například ve skiareálu Špindlerův Mlýn v Krkonoších lyžovalo o víkendu okolo 20.000 sjezdařů a běžkařů. Sjezdovky jsou podle vlekařů pevné, ale nezledovatělé. Do Skiresortu Černá hora - Pec pod Sněžkou v sobotu přijelo okolo 9000 lidí, dnes byl jejich počet stejný.

V šumavském Skiareálu Lipno se v sobotu a neděli vystřídalo na sjezdovkách kolem 6000 lyžařů, což je podle vlekařů na únor slušný průměr. Ještě lepší návštěvnost však podle nich bývá přes týden, kdy chodí lyžovat rekreanti z okolních hotelů.

V Krušných horách ve Skiareálu Klínovec lyžovalo o víkendu dohromady na 7000 lidí, sněhu je tam až kolem metru. Dařilo se i Klínům či Telnici s denní návštěvností až do tisícovky, sněhová pokrývka je kolem půl metru.

Také největší skiareál v Plzeňském kraji, Ski&Bike Špičák, hlásí silnou návštěvnost, tento týden i o víkendu ji zvedly jarní prázdniny školáků z Klatovska. "Každý den nám tu lyžovalo na 1500 lidí, což bývá únorový průměr. Podmínky jsou ideální, v sobotu bylo nádherné slunečné počasí, dnes se nám to posunulo do zimního," řekl Vladimír Kasík, ředitel střediska.

Ke sjezdařům vyjížděla o víkendu i horská služba, jeden z nejvážnějších úrazů se stal v Plešivci u Perninku. Tam lyžař (59) v sobotu odpoledne vylétl na okraji sjezdovky z dráhy a v plné jízdě spadl po hlavě do odvodňovacího kanálu. "Vůbec by nebyl vidět, zapadl do strouhy, která je v těch místech až dva metry hluboká. Naštěstí nehodu viděl jiný lyžař, který nám jí ihned ohlásil," uvedl zasahující člen Horské služby Krušné hory Tomáš Plíva. Lyžař dopadl hlavou na kámen a byl v bezvědomí. Muže záchranáři vyvezli na horní konec sjezdovky, tam jej převzala sanitka, následně jej vrtulník přepravil do nemocnice v Plzni.

Plno bylo také v Jizerských horách, i Jeseníky praskaly podle provozovatelů skiareálů ve švech. Asi 2000 lidí přijelo například o víkendu do karlovského střediska Myšák. Beskydy zaznamenaly vysoký počet návštěvníků. Nadprůměrnou návštěvnost hlásí třeba areál Ski Bílá na Frýdecko-Místecku. Naopak na Razulu či Pustevny přijelo méně lyžařů, než provozovatelé čekali.

Na Vysočině se na svazích střídaly stovky lyžařů, podle vlekařů byla návštěvnost celkem dobrá. V příštím týdnu by navíc do regionu mohli přijet rekreanti z Brna, kde budou jarní prázdniny.

Počasí bude vrtkavé

Území střední Evropy v současné době ovlivňuje talková níže s centrem nad Islandem a nevýrazná níže nad Středomořím, která se bude během úterý prohlubovat. Kromě vlivu těchto dvou útvarů může občas do oblasti České republiky a blízkých států zavítat výběžek tlakové výše nad východní Evropou nebo výběžek tlakové výše nad Atlantikem.

Vzhledem k popsané situaci lze v následujícím týdnu očekávat větší množství oblačnosti a občasně také déšť, na horách sníh.

Výrazně horší počasí bude panovat od úterý do čtvrtka. Zataženo nebo skoro zataženo by mělo převládat prakticky celý den a každý den můžeme počítat také s občasným deštěm. Hojně bude zkrápět zejména oblasti Moravy a Slezska, zatímco v Čechách se bude vyskytovat jen místy, informuje meteocentrum.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zbiroh: Středověký hrad ve službách armád II. světové války

10.11.2019 19:13 Středověký kamenný hrad zde vznikl již během první poloviny 13. století. Zbiroh tak patří mezi…

Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

13.10.2019 11:42 Horní úsek lanové dráhy na Sněžku se dnes ráno kvůli silnému větru nerozjel. Kabinová lanovka na…

Červená Lhota: Slavný český zámek se stal dějištěm krvavé tragédie

06.10.2019 11:45 Půvabný zámek plující na hladině rybníka nezapře svůj původ v zemanské tvrzi. Její počátky spadají…

Zámek Blatná: Vodní pevnost a pohodlná rezidence pro Lva

06.10.2019 08:34 Zámek Blatná, to je především malebný zámek uprostřed rybníka ve stejnojmenném městě v jižních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama