Karlovy Vary už netáhnou. Rusové pošilhávají po Moravě

Zlín - Česko není jen Praha či Karlovy Vary. Štáb ruské televize se ATN z Jekatěrinburgu přijel natočit poznávací pořady o Zlínském kraji. Mají přilákat turisty, jejich počet na východní Moravě prudce klesá.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Ilustrační foto

"Pro štáb jsme připravili podmínky pro natáčení v Kroměříži, ve městě, které mimo jiné navštívil ruský car Alexandr III. Kromě zámku se bude natáčet v historických vinných sklepích, v pivovaru i expozici Karla Kryla. Ve Zlíně je pro Rusy zajímavé téma batismus, ale také se pochlubíme univerzitou a jedinečnou zoologickou zahradou. Po prohlídce likérky ve Vizovicích se hosté přesunou do Luhačovic," uvedla ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Dana Daňová.

"V minulém roce jsme realizovali studijní cesty, jejichž výsledkem byly velmi úspěšné filmy o Plzni a jihočeských městech. Do Zlínského kraje nás přivádějí také podnikatelské vazby, akcionáři kunovického výrobce letadel Aircraft Industries jsou právě z Jekatěrinburgu," dodal ředitel zastoupení CzechTourism v Jekatěrinburgu Roman Procházka, který ruský štáb doprovází.

Tuzemských turistů přijelo na Zlínsko v uplynulém roce 483.656, což znamená meziroční pokles o 2,2 procenta. Zahraničních turistů ubylo výrazněji, o 11,3 procenta. Loni jich do kraje dorazilo 96.427. Klíčový podíl na tom mají právě Rusové, kterých do regionu přijelo meziročně o 35 procent méně.

Televize ATN natáčí poznávací pořady pro celostátní kanály Rossija 2 a Rossija24, denní sledovanost každého z nich je zhruba pět milionů diváků.

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tajuplný hrad Zvíkov ukrývá tajemství, které v Česku nemá obdoby

20.10.2018 20:18 Aktualizováno Zcela právem je hrad Zvíkov označován za jeden ze skvostů gotické hradní architektury u nás. Byť se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama