Karlovy Vary už netáhnou. Rusové pošilhávají po Moravě

Zlín - Česko není jen Praha či Karlovy Vary. Štáb ruské televize se ATN z Jekatěrinburgu přijel natočit poznávací pořady o Zlínském kraji. Mají přilákat turisty, jejich počet na východní Moravě prudce klesá.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Ilustrační foto

"Pro štáb jsme připravili podmínky pro natáčení v Kroměříži, ve městě, které mimo jiné navštívil ruský car Alexandr III. Kromě zámku se bude natáčet v historických vinných sklepích, v pivovaru i expozici Karla Kryla. Ve Zlíně je pro Rusy zajímavé téma batismus, ale také se pochlubíme univerzitou a jedinečnou zoologickou zahradou. Po prohlídce likérky ve Vizovicích se hosté přesunou do Luhačovic," uvedla ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Dana Daňová.

"V minulém roce jsme realizovali studijní cesty, jejichž výsledkem byly velmi úspěšné filmy o Plzni a jihočeských městech. Do Zlínského kraje nás přivádějí také podnikatelské vazby, akcionáři kunovického výrobce letadel Aircraft Industries jsou právě z Jekatěrinburgu," dodal ředitel zastoupení CzechTourism v Jekatěrinburgu Roman Procházka, který ruský štáb doprovází.

Tuzemských turistů přijelo na Zlínsko v uplynulém roce 483.656, což znamená meziroční pokles o 2,2 procenta. Zahraničních turistů ubylo výrazněji, o 11,3 procenta. Loni jich do kraje dorazilo 96.427. Klíčový podíl na tom mají právě Rusové, kterých do regionu přijelo meziročně o 35 procent méně.

Televize ATN natáčí poznávací pořady pro celostátní kanály Rossija 2 a Rossija24, denní sledovanost každého z nich je zhruba pět milionů diváků.

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko bude lákat cizince na agroturistiku? Nový šéf CzechTourism…

20.03.2019 07:31 Zahraniční turisté by měli do Česka jezdit na více dní než nyní, řekl dnes ČTK nový ředitel státní…

Lyžařská sezona vydrží až do Velikonoc, některé areály ale kvůli…

17.03.2019 19:38 S blížícím se jarem lyžařů v horských střediscích ubývá, především ty menší a níže položené…

Kokořín není jen hrad z písničky. Skrývá tajemnou jeskyni i masivní pevnost

10.03.2019 15:30 S přicházejícím jarem opět nastává příznivé počasí pro celodenní toulky a poznávání krásných…

Hory jsou plné sněhu, Čechy odrazuje teplo. Areály asi zavřou předčasně

03.03.2019 18:09 Ačkoliv česká horská střediska mají sněhu dostatek, zájem o lyžování byl o víkendu v nejlepším…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama