Lyžařské areály zaplnily stovkami lidí. Studené Velikonoce se slavily na horách

České Budějovice - Sněhové podmínky přilákaly o víkendu stovky lidí do jihočeských lyžařských areálů Zadov a Kvilda. Z lipenských penzionů lyžaři mířili i na sjezdovky na rakouském Hochfichtu. Díky sněhové nadílce byly podmínky pro lyžaře lepší než v zimě.

Přidejte svůj názor

Pec pod Sněžkou

"V sobotu přijelo na Zadov 730 lyžařů, v neděli 900 a dnes to bude kolem 450, další desítky běžkařů se vydaly do upravených bílých stop v okolí skiareálu," řekl ČTK provozní šumavského střediska zimních sportů Petr Vondraš.

Protože za následujících 24 hodin má napadnou dalších deset centimetrů prašanu, rozhodli se sezonu protáhnout. Od úterý do čtvrtka budou vleky a lanovky mimo provoz, ale následující pátek zase začnou jezdit. "Od pátku do neděle má svítit slunce, snad ještě někoho na opalování na lyžích za symbolické ceny příští víkend přilákáme," doufá Vondraš.

Ve Skiareálu Kvilda se dnes v této sezoně lyžovalo naposledy. "I kdyby napadl další sníh, už provoz neobnovíme," uvedl Richard Jirouš z tamního areálu. Prodloužený víkend byl poslední možností, jak si na Kvildě zalyžovat na sjezdovkách. Každý den dorazilo do areálu několik desítek návštěvníků. Zájemci o běžky však ještě patrně budou mít šanci i v následujících dnech.

"Stopy na Bučinu, Horskou Kvildu, Zhůří jsou upraveny. To samé platí o trasách z Modravy na Březník a na Černohorskou nádrž. Vzhledem k tomu, že řada stop je skryta v lese a teploty nejsou tak vysoké, myslím si, že tam sníh ještě nějakou dobu vydrží," míní Jirouš.

Také na rakouském Hochfichtu na druhé straně Šumavy u lipenského jezera se o Velikonocích lyžovalo. Turisté ubytovaní na Lipně si cestu na sjezdovky zkracovali přes přívoz v Horní Plané, cestu tak měli o půl hodiny kratší. I když na Hochfichtu leží přes 80 centimetrů sněhu a podmínky jsou jedny z nejlepších v této sezoně, rozhodli se ji dnes definitivně ukončit.

Stále velmi dobré podmínky pro lyžování měly o svátcích hlavní krušnohorské areály. Na nejvýše položeném Klínovci je stále mezi 50 až 100 centimetry sněhu a lyžovat se tam bude nejméně do příští neděle.

"Kdo přijel, nelitoval, podmínky jsou vynikající. Nejvíce lidí bylo v neděli," řekl ČTK Adam Svačina z Klínovce. Podle něj v příštích dnech nepojede jáchymovská lanovka, ale zbytek areálu bude v provozu. "Prvotní plány byly, že pojedeme do 12. dubna a pak se uvidí. Ale díky tomu, že ve čtvrtek napadlo hodně přírodního sněhu, tak se podmínky zlepšily, takže zřejmě pojedeme i další týden," poznamenal Svačina.

Božídarský areál Novako a Za Prahou končí dnes, ale nevylučují, že budou v provozu ještě 11. a 12. dubna. Otevřeno měla ještě dnes i Bublava. V Krušných horách dnes zhruba hodinu sněžilo. "Ale nebylo to nic zásadního, jen takový poprašek," uvedl Svačina. Přes noc stále mrzne, dopoledne bylo v oblasti mírně pod nulou a odpoledne kolem nuly.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama