Končíme. Většina vleků mimo provoz, Čechům se už lyžovat nechce

Praha - Lyžařská sezóna 2014/2015 v Česku je u konce. Zatímco o Velikonocích na hory vyrazily tisíce lidí, nyní je návštěvnost daleko slabší. V provozu bude v dalších dnech jen minimum vleků.

Přidejte svůj názor

Lyžařská sezona 2014

Místy sice zůstávají na svazích desítky centimetrů sněhu, ale kvůli vysokým denním teplotám sněhová pokrývka rychle mizí.

Vleky se dnes definitivně zastavily například v lyžařském centru na šumavském Zadově. Zatímco o velikonočních svátcích přišly tisíce lyžařů, tento víkend už jen desítky. Asi tisícovka lidí zamířila na sjezdovky v Červené Vodě a Čenkovicích v Orlických horách, kde už ale také dneškem provoz skončil.

V Jeseníkách se o víkendu lyžovalo ještě na Ovčárně a Červenohorském sedle. V příštích dnech bude otevřena už jen Ovčárna, která je nejvýše položeným skiareálem v zemi. V Beskydech ukončilo sezonu středisko Mezivodí, kam už o víkendu přišly jen desítky lidí.

Protáhnout si chtějí sezonu některé krkonošské areály, ale jen na malé části sjezdovek. Třeba do Špindlerova Mlýna v Krkonoších přijely o víkendu až 2000 lyžařů, ale zájem byl hlavně o běžecké lyžování. Příští týden tak budou v provozu jen sjezdovky na Hromovce. Podobnou návštěvnost měla i Černá hora nebo Pec pod Sněžkou, kde budou možná při vhodném počasí ještě v příštích dnech otevřeny sjezdovky Javor a Anděl.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kam na lyže (nejen v Česku): jistotou zůstávají Krkonoše

14.12.2018 14:55 Blíží se víkend a na mapě lyžařských středisek přibývají zelené tečky, které značí areály v provozu…

Češi vyrazili do hor. Sjezdovky ovládly stovky lyžařů

09.12.2018 18:34 Aktualizováno Stovky lidí si o víkendu nenechaly ujít jednu z prvních možností lyžování v nové sezoně v…

Záhada Kouzelného hradu: Před očima návštěvníků mizel nábytek

02.12.2018 07:25 Záhady, kouzla a mystika lákala lidi už od nepaměti. Nejinak tomu bylo v 18. století, v dobách, kdy…

Hotel na Vánoce či Silvestra? V Česku je téměř vyprodáno, navzdory vyšším…

18.11.2018 11:57 Ubytování v mnoha hotelech, penzionech či chatách v Česku je již teď téměř vyprodáno na období…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama