Lyžařská sezona v ČR skončila

Praha - V lyžařských areálech v Česku zimní sezona skončila. Jediným lyžařským střediskem, který po dnešku zůstane v provozu, je Ovčárna v Jeseníkách.

Přidejte svůj názor

Pec pod Sněžkou

Ještě o víkendu si ale lidé mohli zalyžovat i na Klínovci na Božím Daru, ve Špindlerově Mlýně a Janských Lázních - Peci pod Sněžkou. Tamní svahy za slunečného počasí sjížděly stovky lyžařů.

V nejvýše položeném středisku Jeseníků, kde je v nejvyšších partiích stále asi metr sněhu, mohou zájemci lyžovat i v dalším týdnu. Ve všední dny tam pojede jeden hlavní vlek, o víkendu čtyři. Zda bude areál v provozu i poté, se provozovatelé rozhodnou podle zájmu lidí. Tento víkend tam lyžovala zhruba stovka lidí, většinou Poláků.

Možnosti naposledy si zalyžovat na Klínovci dnes využilo zhruba 400 lidí, ve špindlerovském areálu lyžovalo po oba víkendové dny kolem 500 lidí, stovky jich byly i v Janských Lázní.

Lyžaři měli dnes poslední možnost si v Královéhradeckém kraji zalyžovat. Využily toho stovky lidí v areálech Špindlerův Mlýn a Janské Lázně-Pec pod Sněžkou. Provozovatelé center se začínají připravovat na letní sezonu. Zimní období hodnotí jako vydařené, řekli ČTK.

"Každý den u nás lyžovalo asi 500 lidí. Dopoledne byla severní sjezdovka daleko pevnější. Sezona stála za to, kvalita lyžování byla výborná," řekl vedoucí špinderlovského areálu Zdeněk Spilka.

Stovky lidí lyžovaly také v areálu Janských Lázní. Po Velikonocích provozovatel areál zavřel, sníh ale na svazích vydržel, proto umožnil lyžařům poslední víkendové lyžování v této sezoně.

"Sezona byla dobrá, kdyby takových bylo víc," řekl ředitel skiresortu Petr Hynek.

Poslední možnost zalyžovat si využily dnes stovky lidí v areálu Klínovec na Božím Daru. Ten dnes definitivně ukončí zimní sezonu. Je posledním ještě otevřeným areálem na západě Čech. Derniéru provázelo slunečné počasí a dopolední teploty jen pár stupňů nad nulou.

"Lyžovalo se dnes dobře. Sněhu je ještě dost a navíc se ochladilo. Navíc svítilo sluníčko a tak přijelo i celkem dost lidí, odhadem tak 300 až 400," řekl dnes ČTK mluvčí areálu Adam Svačina.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama