Vodáci pláčou, řeky vysychají. Kudy se dá ještě projet?

Praha - O Češích se ne nadarmo říká, že jsou národ chalupářů. To ovšem není jediná vášeň českého národa - stejně tak jsou Češi náruživí pivaři a také trampové a vodáci. Ti posledně jmenovaní to ovšem nyní nemají lehké.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Rafting

A obtíže vodáků rozhodně nepramení z toho, že by náhle zdražily všechny kempy nebo zásadně podražil pronájem lodí. Víc nestojí ani rum nebo jídlo v konzervách.

I přesto je milovníkům dovolené v kánoi pořádně ouvej. Kvůli vytrvalým horkům je totiž hladina českých a moravských řek pořádně nízko a velká část toků je buď úplně nesjízdná nebo tu lodě pořádně dřou o dno.

Že je letošní počasí opravdu extrémní, dokazují i stavy na největších českých řekách - například Labe je na tom tak zle, že dobrovolníci bez problémů uklízejí břehy a dokonce i dno na místech, kam by se normálně neměli šanci dostat.

Pokud i přesto uvažujete, že sbalíte barely a půjčíte si kánoe a záchranné vesty, je naprosto klíčový výběr řeky. Pokud pojedete naslepo, je opravdu velká šance, že skončíte na suchu. A to doslova.

Proto přinášíme aktuální přehled sjízdných úseků (zde). I tady už je ovšem řada míst na hraně sjízdnosti a je hodně pravděpodobné, že naložené lodě nebudou rozrážet hladinu, ale spíš dno řek.

Témata: Vodáci | řeky
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžaři obsadili horská střediska, sněhové podmínky jsou ideální

13.01.2019 17:47 Dostatek sněhu vylákal o víkendu na české a moravské hory desetitisíce lyžařů. Hlavně v sobotu…

Vesmírná raketa? Hrad Roupov skrývá unikátní tajemství

12.01.2019 21:22 Aktualizováno Málo známé zříceniny hradu Roupov všeobecně nepřitahují velkou pozornost, ovšem kdo do těchto míst…

Tisíce lyžařů vyrazily na hory, v Bedřichově auta ucpala silnice

06.01.2019 19:33 Čerstvý sníh z posledních dní o víkendu přilákal do hor v Česku mnoho lyžařů. Třeba v Bedřichově v…

Hory před koncem roku zaplnili lyžaři, někde jsou fronty u vleků

30.12.2018 17:38 Horská střediska v Česku zaplnily tisíce lyžařů, kteří zde chtějí strávit konec roku. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama