Střední Čechy lákají turisty z Číny, mohly by jich přijet tisíce

Praha - Středočeský kraj by mohl těžit z přílivu čínských turistů. V minulých letech jich ročně region navštívilo přibližně 3000 a hejtman Miloš Petera (ČSSD) doufá v další tisíce.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Podmínkou bude zřízení přímých letů z partnerské provincie S'-čchuan. Záležet bude na jejich četnosti a kapacitě, jasno o jejich zavedení by mělo být do 30. června příštího roku.

Hejtman na návštěvě Číny, kterou uskutečnil minulý týden, jednal kromě podmínek pro rozvoj turistiky také o nových investicích. Tou největší je investice do rozšíření výroby elektroniky společnosti Changhong Europe v příštím roce v hodnotě 650 milionů korun. Společnost funguje od roku 2006 v Nymburku. V témže městě by také mohla v budoucnu vzniknout čínská část průmyslové zóny, kde by mohly působit například dodavatelské firmy Changhongu.

V úterý byl otevřen v čínském městě Čcheng-tu v provincii S'-čchuan český konzulát, který by měl pomoci s navazováním obchodních vztahů. Středočeský kraj chce v Čcheng-tu zřídit své zastoupení, které bude lákat turisty k návštěvě středních Čech.

Někteří krajští opoziční zastupitelé hejtmanovy plány kritizují. "Spíše než podporovat investice z Číny, které zpravidla představují jednoduchou výrobu s nízkou přidanou hodnotou, bychom měli podporovat naše investice v Číně. Ale k tomu všemu stát zřídil své instituce - Czechinvest, CzechTrade a CzechTourism," uvedl předseda opozičního klubu TOP09 a STAN Věslav Michalik (STAN).

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tajuplný hrad Zvíkov ukrývá tajemství, které v Česku nemá obdoby

20.10.2018 20:18 Aktualizováno Zcela právem je hrad Zvíkov označován za jeden ze skvostů gotické hradní architektury u nás. Byť se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama