Vody v řekách je stále málo, některé akce se ruší

Praha - Letošní sezóna nebyla pro vodáky právě ideální. V létě bylo mnoho toků prakticky vyschlých a ani nyní s příchodem podzimu se situace nelepší.

Přidejte svůj názor

Rafting

"Pro vodáky jsou sjízdné jen některé úseky řek," sdělil Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu. "Nepoteče voda z Kružberka na Moravici ani z Mohlena na Jihlavu. Vody je prostě málo. Ohroženy jsou akce i dalších víkendů, ale pořadatelé stále doufají," dodal.

Tento víkend se ale každopádně odjede Samba maraton na Sázavě, ale spíše na suchu než na vodě. Na přírodní vodě, tedy minimu, vodáci zamknou Bílinu a jediná vypouštěná voda tak bude na Chrudimce pod Sečskou přehradou, kde bude možné splout v sobotu úsek k Mezisvětí.

Vltava je splavná na minimu, to hlavně proto, že vodáci budou její tok mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem po sezoně čistit. Nedostatkem vody trpí Sázava na celém toku, stejně jako Lužnice, snad mimo toku středního. Otava na tom s vodou není lépe, Berounka je s odřeným kýlem splavná na středním toku a Ohře obdobně. Jen na úseku Ohře pod Žatcem či na Labi pod Přeloučí nebo na Vltavě pod Českými Budějovicemi je vody dostatek.

Z menších toků se vodáci mohou spolehnout jen na Ploučnici mezi Mimoní a Českou Lípou. Za jakžtakž splavnou lze považovat i Orlici od Albrechtic k soutoku s Labem v Hradci Králové. Jiná situace není ani na Moravě, kde lze plout s kanoí na Moravě pod Olomoucí nebo na Dyji pod Bulhary.

Témata: Vodáci | řeky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zámek Konopiště: Gotická pevnost skrývá mnohá tajemství

10.02.2019 18:36 Aktualizováno Zámek Konopiště se nachází ve Středních Čechách na Benešovsku. Leží uprostřed rozsáhlého anglického…

Zámek, který nebyl zámkem. Lednicko-valtický areál ukrývá středověké…

10.02.2019 13:38 Lednicko-valtický areál patří k našim vůbec nejnavštěvovanějším destinacím. Svůj zasloužený zájem a…

Desetitisíce Čechů využily sněhu. Zaplnily lyžařské areály

03.02.2019 20:15 Dětem z několika okresů republiky začaly jarní prázdniny a zimním areálům hlavní sezona, tento…

Kam vyrazit za památkami? Jihočeské chlouby mají otevřeno i v zimě

27.01.2019 07:30 Jižní Čechy patří nepochybně k nejkrásnějším částem naší republiky. Svědčí o tom i fakt, že se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama