Vody v řekách je stále málo, některé akce se ruší

Praha - Letošní sezóna nebyla pro vodáky právě ideální. V létě bylo mnoho toků prakticky vyschlých a ani nyní s příchodem podzimu se situace nelepší.

Přidejte svůj názor

Rafting

"Pro vodáky jsou sjízdné jen některé úseky řek," sdělil Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu. "Nepoteče voda z Kružberka na Moravici ani z Mohlena na Jihlavu. Vody je prostě málo. Ohroženy jsou akce i dalších víkendů, ale pořadatelé stále doufají," dodal.

Tento víkend se ale každopádně odjede Samba maraton na Sázavě, ale spíše na suchu než na vodě. Na přírodní vodě, tedy minimu, vodáci zamknou Bílinu a jediná vypouštěná voda tak bude na Chrudimce pod Sečskou přehradou, kde bude možné splout v sobotu úsek k Mezisvětí.

Vltava je splavná na minimu, to hlavně proto, že vodáci budou její tok mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem po sezoně čistit. Nedostatkem vody trpí Sázava na celém toku, stejně jako Lužnice, snad mimo toku středního. Otava na tom s vodou není lépe, Berounka je s odřeným kýlem splavná na středním toku a Ohře obdobně. Jen na úseku Ohře pod Žatcem či na Labi pod Přeloučí nebo na Vltavě pod Českými Budějovicemi je vody dostatek.

Z menších toků se vodáci mohou spolehnout jen na Ploučnici mezi Mimoní a Českou Lípou. Za jakžtakž splavnou lze považovat i Orlici od Albrechtic k soutoku s Labem v Hradci Králové. Jiná situace není ani na Moravě, kde lze plout s kanoí na Moravě pod Olomoucí nebo na Dyji pod Bulhary.

Témata: Vodáci | řeky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama