Startují Dny českého piva. Kde je oslavíte u vás? Mapa hospod

Praha - Dneškem startuje třetí ročník Dnů českého piva. Ty s sebou jako každý rok přinesou ochutnávky pivních speciálů, lahodná degustační menu, návštěvy sládků a mnoho dalších doprovodných akcí. Nejde jen o to, posílit konzumaci zlatavého moku, ale také vybudovat silnou tradici těchto oslav.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Velkolepá oslava nejoblíbenějšího nápoje Čechů je tady. Akci zahájí stylově pokus o největší pivní přípitek v České republice. Ten proběhne v zapojených restauracích a hospodách v neděli úderem půl osmé večer. Hospodští v té chvíli vyzvou své hosty, aby si společně přiťukli a zaznamenají, kolik lidí si u nich připilo.

V předchozích letech se oslavy konaly jen jeden den, díky veliké popularitě ho ale organizátoři letos rozšířili na celý týden. Zapojí se do něj šest tisíc podniků po celém Česku. Tato akce tradičně startuje den před svátkem sv. Václava, který je patronem českého piva.

Svátek samozřejmě můžete oslavit v kterémkoli podniku, zapojené hospody si ale pro hosty nachystaly něco navíc. Jedná se o speciální pivní menu, pivní speciály nebo návštěvu místního sládka. Kde je u vás nejbližší hospoda, která se do oslav zapojí, se podívejte na mapě (zde).

"Ze Dne českého piva se již za dva roky vytvořila tradice, která nezajímá jen konzumenty, ale i pivovary a restaurace. Proto jsme se letos rozhodli přidat nový prvek - Den otevřených pivovarů. Věřím, že během pár let se z události může stát skutečný celonárodní svátek pro všechny, kteří mají rádi české pivo," řekl František Šámal z Českého svazu pivovarů a sladoven, který akci pořádá.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejkrásnější středověký komiks u nás se ukrývá na zámku v Jindřichově…

11.08.2019 14:05 Dnešní zámek, původně gotický hrad, v Jindřichově Hradci byl založen již na počátku 13. století na…

Výstupový chodník na Sněžku se opět otevře, další omezení bude v září

19.07.2019 09:37 Od dneška od 14:00 bude opět obousměrně otevřený turistický chodník z Růžové hory na Sněžku v úseku…

Pozor v Krkonoších. Sestup ze Sněžky řetězovou cestou je ode dneška uzavřen

15.07.2019 10:59 V Krkonoších dnes začal platit zákaz sestupu ze Sněžky takzvanou řetězovou cestou, která vede po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama