Ministerstvo chce zdražit ubytovací poplatek u hotelů. O kolik?

Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj má v plánu zvednout poplatek za lázeňský a rekreační pobyt na téměř dvojnásobek. Místo současných maximálně 15 korun na jedno euro (27 korun). Vybrané peníze by obcím zůstaly, musely by je však využít na podporu cestovního ruchu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

"Kromě toho by ubytovatel povinně odváděl také poplatek z ubytovací kapacity, který nyní činí maximálně šest korun za využité lůžko a den," uvedla na dnešní tiskové konferenci k ročnímu působení v čele MMR ministryně Karla Šlechtová (za ANO).

Vybrané peníze by obcím zůstaly, musely by je však využít na podporu cestovního ruchu. MMR tím chce kompenzovat to, že v novém programovém období 2015-2020 nelze na podporu cestovního ruchu využít evropských fondů.

Ministerstvo by obcím poté nějaké peníze ještě přidalo. "Obce by nám nahlásily, kolik vybraly na poplatcích, a ministerstvo by jim přidalo jednou tolik. Pokud by například od hoteliérů vybrala obec deset milionů korun, tak jí ministerstvo pošle dalších deset milionů korun. Tyto peníze by obec musela využít na podporu cestovního ruchu," sdělila Šlechtová. Odkdy chce poplatky zvýšit, ministryně neuvedla.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

České středohoří aneb toulky krajinou dávných hradů

21.10.2018 15:20 Poslední slunečné dny lákají mnoho turistů k toulkám hřejivě zbarvenou krajinou. Komu nestačí…

Tajuplný hrad Zvíkov ukrývá tajemství, které v Česku nemá obdoby

20.10.2018 20:18 Aktualizováno Zcela právem je hrad Zvíkov označován za jeden ze skvostů gotické hradní architektury u nás. Byť se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama