Gejzíry, poušť a tajemná propast. Tyto krásy najdete v Česku

Praha - Naše malá země ukrývá řadu přírodních krás. Turisté zde najdou mnoho kuriozit, které vypadají, jakoby vypadly ze seznamu zahraničních zajímavostí - najdete zde pralesy i gejzíry. Podívejte se s námi na místa, která rozhodně stojí za návštěvu.

Přidejte svůj názor

Pravčická brána

Přírodní gejzíry

První dojmy v rezervaci Soos přenášejí návštěvníky tak trochu na Island. Odstíny hnědé a zelené stimulují pohled směrem k bublajícím pramenům minerální vody, tzv. mofetám. Přírodní rezervace Soos leží 6 km severovýchodně od Františkových Lázní. Bublající gejzíry, vyschlé solné jezero, slanomilné rostliny a skály - v těchto místech si opravdu budete připadat jako na 5000 kilometrů vzdáleném Islandu.

Jihočeský Stonehenge

Holašovický kruh tvoří 25 obřích kamenů, poskládaných do kruhu o průměru 30 metrů. Místní mu přezdívají Stonehenge. Podle psychotroniků je plný energie.

Poušť v Česku

Poušť není jen Sahara nebo Kalahari. Písečný přesyp u Vlkova je u nás nejznámější pouští. Přírodní rezervace se nachází v jižních Čechách v CHKO Třeboňsko. Najdete tu vátý písek s dunami a výskytem vzácných pískomilných rostlin. Plocha pokrytá pískem je jen málo porostlá borovicemi. Vstup na území je zakázán, ale můžete se kochat z cesty.

Chráněná krajinná oblast Pálava

Pálava, přírodní klenot České republiky, se nachází v nejteplejší a nejsušší oblasti země a má tak téměř středomořský ráz. Místní krajina je tvořena rozlehlými úrodnými poli a vinicemi, doplněna bělostnými vápencovými skalisky. Co do bohatosti druhů rostlin a hmyzu, Pálava předčí všechny naše národní parky. Navštívit můžete tak zříceniny Sirotčí hrádek a Dívčí hrady.

Česká Sibiř

Krásná kopcovitá krajina plná lesů, rybníků, luk, pastvin a polí je ideálním místem pro milovníky přírody. Turistické trasy a cyklotrasy vás zavedou na taková místa jako je například zámek Vrchotovy Janovice, hora s rozhlednou Velký Blaník či zřícenina hradu Zvěřinec.

Boubínský prales

V srdci Šumavy se ukrývá unikátní Boubínský prales. Obrovské stromy dosahují výšky až 50 metrů. Některé jsou až 400 let staré. Pokud budete mít dostatek sil na vrcholu kopce, vydejte se na místní rozhlednu nebo si svlažte nohy v Boubínském jezeře.

Tajemná propast a systém jeskyní

Moravský kras patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti. Z horního konce propasti vede stezka pro pěší k Punkevním a Sloupsko-šošůvským jeskyním. Oblíbená je také propast Macocha.

Skalní most Pravčické brány

Pravčická brána je považována za nejkrásnější přírodní útvar Českého Švýcarska a tvoří symbol celé oblasti. Na vrchol Pravčické brány se sice nedostanete, ale její krásu můžete obdivovat z okolních vyhlídek. Neodmyslitelně k Pravčické bráně patří výletní zámeček Sokolí hnízdo.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další skiareály v ČR zahájily sezonu, do hor vyrazily tisíce lidí

16.12.2018 17:20 O víkendu zahájila sezonu další lyžařská střediska v Česku. Do větších skiareálů dorazily až tisíce…

Kam na lyže (nejen v Česku): jistotou zůstávají Krkonoše

14.12.2018 14:55 Blíží se víkend a na mapě lyžařských středisek přibývají zelené tečky, které značí areály v provozu…

Češi vyrazili do hor. Sjezdovky ovládly stovky lyžařů

09.12.2018 18:34 Aktualizováno Stovky lidí si o víkendu nenechaly ujít jednu z prvních možností lyžování v nové sezoně v…

Záhada Kouzelného hradu: Před očima návštěvníků mizel nábytek

02.12.2018 07:25 Záhady, kouzla a mystika lákala lidi už od nepaměti. Nejinak tomu bylo v 18. století, v dobách, kdy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama