Počet turistů v ČR roste i díky zdejší bezpečnostní situaci, shodují se odborníci

Praha – Počet turistů v České republice roste. K jejich nárůstu podle odborníků přispívá zdejší bezpečnostní situace a hrozba teroristických útoků v jiných evropských státech. Nejvíce turistů přijelo do Česka z Německa, Slovenska a USA, uvedla Markéta Vogelová z agentury CzechTourism.

Přidejte svůj názor

Zámek Buchlovice
doporučujeme

Turistů z Evropy v ČR přibývá i díky ekonomickému růstu, z žádné významné sportovní události země letos netěží, uvedl odborník společnosti PwC na hotelnictví Jan Musil.

Ve druhém čtvrtletí se českých hotelech a penzionech ubytovalo 4,6 milionu turistů, což je meziročně o 3,1 procenta více. Strávili v nich i více nocí, jejich počet se zvýšil o procento na 11,6 milionu. Už třetí tok za sebou tak návštěvnost nepřetržitě roste.

Psali jsme:  

Z pohledu hostů ze zámoří představují podle Musila hrozbu především teroristické útoky v Evropě. I pro celou řadu Čechů je to důvod necestovat do zahraničí a užít si dovolenou doma. „Celkově tak letos v Praze očekáváme nepatrný nárůst obsazenosti hotelů z loňských 75 na 76 procent. Průměrná cena za hotelový pokoj by měla vzrůst o necelých 100 Kč na 2212 korun za noc," uvedl Musil.

Bezpečnost destinace je nyní klíčovým faktorem při výběru dovolené. ČR má v tomto ohledu velmi výhodnou pozici, neboť je dlouhodobě považována za bezpečnou destinaci, vysvětluje Vogelová.

Zároveň ale upozornila, že po dlouhém období nárůstu počtu turistů z USA, teď jejich počty naopak klesly. Zřejmě se u nich projevily obavy z bezpečnosti v Evropě. Propad pokračoval také u ruských turistů, a to o 24 procent. V první desítce se objevily ještě další dva zámořské trhy, Čína a Jižní Korea.

Vogelová očekává, že bezpečnostní situace a nedávné události ve Francii a Německu ovlivní také hlavní letní sezonu, kdy počty zahraničních turistů porostou ale jen velmi mírně. Významnější růst naopak očekává ze strany tuzemských turistů, kteří v obavě před cestou do zahraničí raději zvolí dovolenou v Česku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžařské areály nezavírají. Sjezdovky pojedou i o Velikonocích

14.04.2019 17:12 Týden před Velikonocemi je v Česku v provozu stále ještě několik horských středisek. Zatímco však…

Je to jak lyžování na ledovci v Alpách, láká krkonošský Harrachov

11.04.2019 09:17 V Libereckém kraji je pro lyžaře otevřené poslední středisko. V krkonošském Harrachově je na…

Hrad Ementál: Česká památka s nejpodivnějším názvem

07.04.2019 19:31 Aktualizováno Valečov neboli Ementál je zřícenina středověkého hradu, která se vypíná na skalních útvarech při…

Lyžařské areály pro letošní zimu zavírají. Pár jich nechá otevřeno dva…

31.03.2019 18:47 Lyžaři mají poslední dva týdny na to, aby vyrazili na hory do Česka. Sjezdovky jsou v provozu už…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama