Počet turistů v ČR roste i díky zdejší bezpečnostní situaci, shodují se odborníci

Praha – Počet turistů v České republice roste. K jejich nárůstu podle odborníků přispívá zdejší bezpečnostní situace a hrozba teroristických útoků v jiných evropských státech. Nejvíce turistů přijelo do Česka z Německa, Slovenska a USA, uvedla Markéta Vogelová z agentury CzechTourism.

Přidejte svůj názor

Zámek Buchlovice
doporučujeme

Turistů z Evropy v ČR přibývá i díky ekonomickému růstu, z žádné významné sportovní události země letos netěží, uvedl odborník společnosti PwC na hotelnictví Jan Musil.

Ve druhém čtvrtletí se českých hotelech a penzionech ubytovalo 4,6 milionu turistů, což je meziročně o 3,1 procenta více. Strávili v nich i více nocí, jejich počet se zvýšil o procento na 11,6 milionu. Už třetí tok za sebou tak návštěvnost nepřetržitě roste.

Psali jsme:  

Z pohledu hostů ze zámoří představují podle Musila hrozbu především teroristické útoky v Evropě. I pro celou řadu Čechů je to důvod necestovat do zahraničí a užít si dovolenou doma. „Celkově tak letos v Praze očekáváme nepatrný nárůst obsazenosti hotelů z loňských 75 na 76 procent. Průměrná cena za hotelový pokoj by měla vzrůst o necelých 100 Kč na 2212 korun za noc," uvedl Musil.

Bezpečnost destinace je nyní klíčovým faktorem při výběru dovolené. ČR má v tomto ohledu velmi výhodnou pozici, neboť je dlouhodobě považována za bezpečnou destinaci, vysvětluje Vogelová.

Zároveň ale upozornila, že po dlouhém období nárůstu počtu turistů z USA, teď jejich počty naopak klesly. Zřejmě se u nich projevily obavy z bezpečnosti v Evropě. Propad pokračoval také u ruských turistů, a to o 24 procent. V první desítce se objevily ještě další dva zámořské trhy, Čína a Jižní Korea.

Vogelová očekává, že bezpečnostní situace a nedávné události ve Francii a Německu ovlivní také hlavní letní sezonu, kdy počty zahraničních turistů porostou ale jen velmi mírně. Významnější růst naopak očekává ze strany tuzemských turistů, kteří v obavě před cestou do zahraničí raději zvolí dovolenou v Česku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lanovka na Sněžku opět jezdí v celé délce, atrakcí pro turisty je Mapa…

15.06.2019 15:05 Aktualizováno Silný vítr dopoledne zastavil horní úsek kabinové lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Po…

CNN láká turisty do kostnice v Kutné Hoře. Nic pro citlivky, varuje zároveň

11.06.2019 10:34 Americká zpravodajská stanice CNN ve své cestovatelské sekci láká k návštěvě kostnice v Sedlci u…

Lipnice nad Sázavou: Hrad českého krále, který nikdy nedostal korunu

08.06.2019 19:39 Dnes je velkolepý hrad Lipnice nad Sázavou z části zřícenina, která si však i přes mladší zásahy a…

Český Krumlov se chystá na nápor turistů, zpoplatnil vjezd zájezdových…

01.06.2019 12:33 Český Krumlov ode dneška zpoplatnil vjezd zájezdových autobusů do města. Za příjezd a odjezd z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama