Počet turistů v ČR roste i díky zdejší bezpečnostní situaci, shodují se odborníci

Praha – Počet turistů v České republice roste. K jejich nárůstu podle odborníků přispívá zdejší bezpečnostní situace a hrozba teroristických útoků v jiných evropských státech. Nejvíce turistů přijelo do Česka z Německa, Slovenska a USA, uvedla Markéta Vogelová z agentury CzechTourism.

Přidejte svůj názor

Zámek Buchlovice
doporučujeme

Turistů z Evropy v ČR přibývá i díky ekonomickému růstu, z žádné významné sportovní události země letos netěží, uvedl odborník společnosti PwC na hotelnictví Jan Musil.

Ve druhém čtvrtletí se českých hotelech a penzionech ubytovalo 4,6 milionu turistů, což je meziročně o 3,1 procenta více. Strávili v nich i více nocí, jejich počet se zvýšil o procento na 11,6 milionu. Už třetí tok za sebou tak návštěvnost nepřetržitě roste.

Psali jsme:  

Z pohledu hostů ze zámoří představují podle Musila hrozbu především teroristické útoky v Evropě. I pro celou řadu Čechů je to důvod necestovat do zahraničí a užít si dovolenou doma. „Celkově tak letos v Praze očekáváme nepatrný nárůst obsazenosti hotelů z loňských 75 na 76 procent. Průměrná cena za hotelový pokoj by měla vzrůst o necelých 100 Kč na 2212 korun za noc," uvedl Musil.

Bezpečnost destinace je nyní klíčovým faktorem při výběru dovolené. ČR má v tomto ohledu velmi výhodnou pozici, neboť je dlouhodobě považována za bezpečnou destinaci, vysvětluje Vogelová.

Zároveň ale upozornila, že po dlouhém období nárůstu počtu turistů z USA, teď jejich počty naopak klesly. Zřejmě se u nich projevily obavy z bezpečnosti v Evropě. Propad pokračoval také u ruských turistů, a to o 24 procent. V první desítce se objevily ještě další dva zámořské trhy, Čína a Jižní Korea.

Vogelová očekává, že bezpečnostní situace a nedávné události ve Francii a Německu ovlivní také hlavní letní sezonu, kdy počty zahraničních turistů porostou ale jen velmi mírně. Významnější růst naopak očekává ze strany tuzemských turistů, kteří v obavě před cestou do zahraničí raději zvolí dovolenou v Česku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Karlovy Vary zahájily sezonu, čekají letos více hostů z Asie

04.05.2019 12:35 Karlovy Vary zahájily dnes lázeňskou sezonu. Největší české lázně očekávají změny ve skladbě…

Krkonoše jsou magnetem na turisty, loni jich dorazilo 3,78 milionu

25.04.2019 11:53 Krkonošský národní park (KRNAP) a jeho ochranné pásmo v roce 2018 navštívilo 3,78 milionu lidí,…

Zlínská zoo praskala ve švech, měla jednu z nejvyšších návštěvností o…

22.04.2019 19:11 Zlínská zoologická zahrada dnes byla v obležení tisíců návštěvníků, zamířilo sem během dne 12.500…

V Hřensku jsou v provozu obě soutěsky, Divoká prošla velkou rekonstrukcí

19.04.2019 09:44 Divoká soutěska na řece Kamenici se dnes po opravě otevřela turistům. Edmundova soutěska v Hřensku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama