Do Česka by mohlo jezdit až několik stovek tisíc poutníků z celého světa

Praha - Česká republika má velký potenciál stát se oblíbenou destinací církevní turistiky především italských a jihoamerických turistů, česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism proto připravila několik projektů, které by to měly podpořit. Agentura o tom informovala ve středu.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

"Pro severoitalské fary, cestovní kanceláře a novináře jsme navrhli téma ´Po stopách Cyrila a Metoděje za poznáním křesťanských kořenů Evropy´, které umožní českou destinaci diverzifikovat a představit ji z tohoto úhlu pohledu. Naše aktivita jde v linii s připravovaným výročím 1150 let od jejich příchodu, na kterém už pracuje český senát a Česká biskupská konference," uvedl ředitel zahraničního zastoupení v Itálii agentury CzechTourism Luboš Rosenberg.

Jihoameričtí poutníci pak projevují podle agentury největší zájem o Pražské jezulátko, v oblibě mají také Olomouc a jeho křesťanské památky. "Zvýšený zájem mexických, chilských a brazilských poutníků o české církevní památky a poutní místa očekáváme v případě blahořečení Jana Pavla II, který byl v těchto zemích velmi oblíben a který Českou republiku v minulosti třikrát navštívil," prohlásil ředitel zahraničního zastoupení v Mexiku agentury CzechTourism Petr Lutter.

Na církevní pamětihodnosti světového i domácího formátu upozorňuje také brožura, kterou agentura CzechTourism vydala speciálně k této tematice v italském a španělském jazyce. České církevní památky se tak postupně dostávají například do podvědomí italských cestovních kanceláří.

"Nyní se dostáváme do katalogů, v roce 2011 chceme mít itinerář u většiny cestovních kanceláří a mediálně jej propagovat. Vše vyvrcholí v roce 2013, u příležitosti výročí Cyrila a Metoděje, kdy chceme, aby se česká destinace stala tradicí," upřesnil plány Rosenberg.

V současné době jezdí podle Rosenberga do Česka za církevní turistikou tisíce Italů, v příštích letech očekává jejich podstatný nárůst v řádu desetitisíců. Jen u příležitosti loňské návštěvy papeže Benedikta XVI. pak do České republiky přijelo přes 300 tisíc poutníků. "Výhodou církevní turistiky je hlavně její rezistence vůči ekonomickým výkyvům," podotkl mluvčí CzechTourismu Filip Remenec.

V současnosti patří mezi nejžádanější destinace církevní turistiky francouzské Lurdy, kam přijede za rok sedm milionů poutníků z celého světa. Portugalská Fatima hostí ročně 4,5 milionu poutníků a španělské Santiago de Compostela kolem čtyř milionů věřících.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zbiroh: Středověký hrad ve službách armád II. světové války

10.11.2019 19:13 Středověký kamenný hrad zde vznikl již během první poloviny 13. století. Zbiroh tak patří mezi…

Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

13.10.2019 11:42 Horní úsek lanové dráhy na Sněžku se dnes ráno kvůli silnému větru nerozjel. Kabinová lanovka na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama