Chystáte se na vodu? Řeky v Česku jsou stále sjízdné jen místy

Praha - Pokud se s koncem prázdnin chystáte na vodu, připravte se na možné potíže. Řeky v Česku jsou kvůli převážně slunnému a suchému počasí stále sjízdné jen místy.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Rafting

"Vltava je samozřejmě splavná od Vyššího Brodu. Otava má dostatek vody jen ze Sušice, ale je jí stále dvakrát více než loni v tomto období," uvedl Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu. Na Lužnici je podle něj dostatek vody od Suchdola nad Lužnicí do Tábora, pod kterým je ale již vody málo.

V Čechách je také splavná Ohře od Tršnice do Karlových Varů, pod nimi čekají vodáky kameny, ale dostatek vody má ještě málo navštěvovaný úsek pod nádrží Nechranice. Na Berounku se mohou lidé vydat od soutoku řek v Plzni. Sázava je sjízdná jen na středním toku.

"Na severu nabídne jednodenní nebo víkendový výlet Bílina či Ploučnice. Na Labe se lze vydat raději až pod Jaroměří a Jizera je splavná od Malé Skály," doplnil Jančar.

Řeka Morava je sjízdná pro kanoe a kajaky z Postřelmova na Šumpersku, ale i zde si musí dát vodáci pozor na sucho pod jezy. Odra je sjízdná až z Ostravy a dolní tok Opavy je splavný od města Opava.

Témata: Vodáci | řeky
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama