Oslavy 70. výročí obnovení Univerzity Palackého v Olomouci se blíží

Olomouc – Již tento pátek a sobotu se při příležitosti oslav 70. výročí obnovení Univerzity Palackého v Olomouci sjedou tisíce absolventů, kteří se potkají se svými spolužáky, kamarády i pedagogy. Svou alma mater při této příležitosti navštíví i řada osobností české vědy, umění, politiky a sportu. Absolventské setkání navíc slibuje bohatý program.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

První programovou část Absolventského setkání odstartují už v pátek jednotlivé fakulty a jejich katedry. „Na každé z osmi fakult bude k dispozici registrační stánek. Všichni absolventi v něm obdrží mimo jiné bedekr se všemi důležitými informacemi, odznáček s logem UP a na krk identifikační visačku, která jim umožní volný vstup na veškerý program oslav," připomíná hlavní koordinátorka setkání Eva Blažková. Další registrační místa zřídí univerzita ve svém obchodě UPoint, u hlavního vlakového nádraží a na Výstavišti Flóra.

Všechny katedry na fakultách zpřístupní absolventům své prostory. Některé fakulty připravily navíc i speciální program. Například na právnické fakultě se v pátek uskuteční dražba absolventských darů, uměleckých děl studentů a absolventů fakulty. Na přírodovědecké fakultě si absolventi budou moci užít komentovanou prohlídku s jedinečnou návštěvou střechy hlavní budovy fakulty na třídě 17. listopadu. Zájemcům fakulta nabídne i prohlídku společných prostor a komentovanou prohlídku vědeckých center. Během pátečního odpoledne se absolventi přírodovědecké fakulty budou moci zapojit i do jedinečné akce Vysazení Stromu absolventů. Večer se uskuteční velké celouniverzitní setkání pro všechny absolventy univerzity v S-klubu a klubu 15 minut.

Absolventské setkání vyvrcholí sobotním celouniverzitním programem, v jehož rámci mohou všichni dřívější studenti využít i speciální autobusovou linku. V areálu Flóry začne hlavní program v 15 hodin. Během něj univerzita ocení několik desítek osobností, které se zasloužily o mimořádnou reprezentaci své alma mater a šíření jejího dobrého jména doma i v zahraničí. Pří této příležitosti se tak na podiu vystřídají například tenistka a psycholožka Helena Suková, hematolog Karel Indrák, novinář Vít Pohanka, emeritní rektor Josef Jařab, dramatik a režisér David Drábek či náměstek ministra zahraničních věcí a bývalý prorektor Jakub Dürr.

Slavnostním ceremoniálem, který obohatí koncerty Hradišťanu Jiřího Pavlici, Leony Machálkové nebo revivalové skupiny The Teachers, provede návštěvníky moderátor Jakub Železný. Celý den budou součástí Absolventského setkání také výstavy a řada dalších koncertů, v nichž se představí další absolventi olomoucké univerzity. Program akce, mapu registračních míst a dopravního spojení lze nalézt na www.absolventi.upol.cz.

Témata: olomouc
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teplo přilákalo do českých hor tisíce lidí

17.02.2019 20:52 Teplé a slunečné počasí přilákalo o víkendu na české hory tisíce lyžařů. Teploty přes den stoupaly…

Zámek Konopiště: Gotická pevnost skrývá mnohá tajemství

10.02.2019 18:36 Aktualizováno Zámek Konopiště se nachází ve Středních Čechách na Benešovsku. Leží uprostřed rozsáhlého anglického…

Zámek, který nebyl zámkem. Lednicko-valtický areál ukrývá středověké…

10.02.2019 13:38 Lednicko-valtický areál patří k našim vůbec nejnavštěvovanějším destinacím. Svůj zasloužený zájem a…

Desetitisíce Čechů využily sněhu. Zaplnily lyžařské areály

03.02.2019 20:15 Dětem z několika okresů republiky začaly jarní prázdniny a zimním areálům hlavní sezona, tento…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama