Na Božím Daru se už lyžuje

Boží Dar - Lyžaři si poprvé užívají v této zimní sezóně v Krušných horách na Božím Daru na Karlovarsku. Většina lyžařských areálů včetně těch šumavských hodlá zahájit novou zimní sezónu v příštím týdnu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Sněhová pokrývka v Krušných horách je místy až okolo 30 centimetrů, a tak se na sjezdovce Novako objevili první lyžaři a běžkaři. "Teploty jsou pro udržení sněhu ideální, mrzne, až praští, a jsme rádi, že lidé přijeli. Zasněžujeme a brzo už rozjedeme sezónu v plném proudu," uvedl v neděli pro agenturu Mediafax vedoucí areálu.

V ostatních zimních střediscích se zasněžuje. Například na Klínovci hodlají co nejdříve spustit i vlek. "Zasněžujeme, ale podmínky pořád nebyly naprosto ideální. Pokud ovšem počasí vydrží, příští víkend zahajujeme a zveme tímto všechny lyžaře," uvedl správce areálu Martin Píša.

Běžecké trasy i sjezdovky chystají třeba i na Špičáku, kde plánují začít už od pátku, nebo na jihočeském Zadově či Lipně.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

České středohoří aneb toulky krajinou dávných hradů

21.10.2018 22:02 Aktualizováno Poslední slunečné dny lákají mnoho turistů k toulkám hřejivě zbarvenou krajinou. Komu nestačí…

Tajuplný hrad Zvíkov ukrývá tajemství, které v Česku nemá obdoby

20.10.2018 20:18 Aktualizováno Zcela právem je hrad Zvíkov označován za jeden ze skvostů gotické hradní architektury u nás. Byť se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama