Naplno začala lyžařská sezona. Na horách lyžovaly tisíce lidí

Krkonoše - Ideální podmínky panovaly první víkendový den v nejvyšších českých horách, Krkonoších. Jednu z prvních příležitostí k lyžování využily tisíce návštěvníků, jak zjistila v sobotu agentura Mediafax.

Přidejte svůj názor

371

Ve skiareálu Janské Lázně na Trutnovsku bylo slunečno a teploty se pohybovaly kolem minus 10 stupňů. V provozu byla kabinová lanovka na Černou horu, vlek Anděl, čtyřsedačková lanovka Protěž a vlek Sport 1. K dispozici byly veřejnosti sjezdovky Ford černohorská, Anděl a Sport1. "Přes den pokračovalo technické zasněžování sjezdovky Protěž, kterou v neděli celou otevřeme. Dnes bylo otevřeno 4,4 kilometru sjezdovek a zítra to bude 6,2 kilometru. Je upraveno 10 kilometru běžeckých tratí," uvedl šéf skiareálu na Černé hoře v Janských Lázních Petr Hynek.

Na sjezdovkách je 40 centimetrů technického sněhu a sobotní návštěvnost byla kolem 1900 lidí, z toho 1500 sjezdových lyžařů a 400 běžkařů a pěších turistů. "To je na začátek zimní sezóny velmi dobré.

Předpoklad je, že od pondělí do pátku pojede kabinovka a Anděl s tím, že budou otevřené sjezdovky Ford černohorská, Anděl a Protěž," dodal Hynek.

Od příští soboty by sedačka na Protěži měla být v denním režimu po celou zimu a Hynek věří, že se do příští soboty podaří připravit sjezdovku pod kabinovou lanovkou v délce 2,6 kilometru, takže celkem by to bylo kolem devíti kilometrů. "Příští víkend počítáme se spuštěním areálu Černý důl, kde začne pravidelný denní provoz v sobotu 18. prosince," uzavřel.

Také ve Špindlerově Mlýně byly podmínky pro lyžování ideální. Sjezdovky pokrývá kolem 40 centimetrů sněhu, ráno bylo mezi minus 10 a minus 17 stupni, přes den na slunci minus šest až minus 10 stupňů a slunečno. "Nemohl být lepší rozjezd sezóny než na kvalitním sněhu a za slunečného počasí. Návštěvnost odhaduji na 5000 lidí. Parkoviště byla prakticky plná, ale každý zaparkoval a nikdo se nemusel vracet," uvedl šéf skiareálu ve Špindlerově Mlýně Jiří Beran.

Návštěvníkům byly k dispozici ve Svatém Petru modrá sjezdovka, spodní část černé, Nová Hromovka, kompletní Horní Mísečky a na Medvědíne polovina černé. Pro běžkaře bylo upraveno 12 kilometrů tratí na Horních Mísečkách a 10 kilometrů ve Svatém Petru. Od neděle bude v provozu komplet červená sjezdovka na Medvědíně. "Kdo se rozhodl trávit tento víkend na horách, udělal víc než dobře. Je to lepší než v nákupních centrech," uzavřel Beran.

Témata: Lyžování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

České středohoří aneb toulky krajinou dávných hradů

21.10.2018 22:02 Aktualizováno Poslední slunečné dny lákají mnoho turistů k toulkám hřejivě zbarvenou krajinou. Komu nestačí…

Tajuplný hrad Zvíkov ukrývá tajemství, které v Česku nemá obdoby

20.10.2018 20:18 Aktualizováno Zcela právem je hrad Zvíkov označován za jeden ze skvostů gotické hradní architektury u nás. Byť se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama