Naplno začala lyžařská sezona. Na horách lyžovaly tisíce lidí

Krkonoše - Ideální podmínky panovaly první víkendový den v nejvyšších českých horách, Krkonoších. Jednu z prvních příležitostí k lyžování využily tisíce návštěvníků, jak zjistila v sobotu agentura Mediafax.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Ve skiareálu Janské Lázně na Trutnovsku bylo slunečno a teploty se pohybovaly kolem minus 10 stupňů. V provozu byla kabinová lanovka na Černou horu, vlek Anděl, čtyřsedačková lanovka Protěž a vlek Sport 1. K dispozici byly veřejnosti sjezdovky Ford černohorská, Anděl a Sport1. "Přes den pokračovalo technické zasněžování sjezdovky Protěž, kterou v neděli celou otevřeme. Dnes bylo otevřeno 4,4 kilometru sjezdovek a zítra to bude 6,2 kilometru. Je upraveno 10 kilometru běžeckých tratí," uvedl šéf skiareálu na Černé hoře v Janských Lázních Petr Hynek.

Na sjezdovkách je 40 centimetrů technického sněhu a sobotní návštěvnost byla kolem 1900 lidí, z toho 1500 sjezdových lyžařů a 400 běžkařů a pěších turistů. "To je na začátek zimní sezóny velmi dobré.

Předpoklad je, že od pondělí do pátku pojede kabinovka a Anděl s tím, že budou otevřené sjezdovky Ford černohorská, Anděl a Protěž," dodal Hynek.

Od příští soboty by sedačka na Protěži měla být v denním režimu po celou zimu a Hynek věří, že se do příští soboty podaří připravit sjezdovku pod kabinovou lanovkou v délce 2,6 kilometru, takže celkem by to bylo kolem devíti kilometrů. "Příští víkend počítáme se spuštěním areálu Černý důl, kde začne pravidelný denní provoz v sobotu 18. prosince," uzavřel.

Také ve Špindlerově Mlýně byly podmínky pro lyžování ideální. Sjezdovky pokrývá kolem 40 centimetrů sněhu, ráno bylo mezi minus 10 a minus 17 stupni, přes den na slunci minus šest až minus 10 stupňů a slunečno. "Nemohl být lepší rozjezd sezóny než na kvalitním sněhu a za slunečného počasí. Návštěvnost odhaduji na 5000 lidí. Parkoviště byla prakticky plná, ale každý zaparkoval a nikdo se nemusel vracet," uvedl šéf skiareálu ve Špindlerově Mlýně Jiří Beran.

Návštěvníkům byly k dispozici ve Svatém Petru modrá sjezdovka, spodní část černé, Nová Hromovka, kompletní Horní Mísečky a na Medvědíne polovina černé. Pro běžkaře bylo upraveno 12 kilometrů tratí na Horních Mísečkách a 10 kilometrů ve Svatém Petru. Od neděle bude v provozu komplet červená sjezdovka na Medvědíně. "Kdo se rozhodl trávit tento víkend na horách, udělal víc než dobře. Je to lepší než v nákupních centrech," uzavřel Beran.

Témata: Lyžování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko bude lákat cizince na agroturistiku? Nový šéf CzechTourism…

20.03.2019 07:31 Zahraniční turisté by měli do Česka jezdit na více dní než nyní, řekl dnes ČTK nový ředitel státní…

Lyžařská sezona vydrží až do Velikonoc, některé areály ale kvůli…

17.03.2019 19:38 S blížícím se jarem lyžařů v horských střediscích ubývá, především ty menší a níže položené…

Kokořín není jen hrad z písničky. Skrývá tajemnou jeskyni i masivní pevnost

10.03.2019 15:30 S přicházejícím jarem opět nastává příznivé počasí pro celodenní toulky a poznávání krásných…

Hory jsou plné sněhu, Čechy odrazuje teplo. Areály asi zavřou předčasně

03.03.2019 18:09 Ačkoliv česká horská střediska mají sněhu dostatek, zájem o lyžování byl o víkendu v nejlepším…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama