Aqualand Moravia zahajuje letní sezónu. Připraven je cirkus a řada praktických novinek

Brno - Již čtvrtá letní sezóna odstartovala v pátek 16. června v Aqualandu Moravia. Největší celoroční akvapark v Česku opět otevřel návštěvníkům vstup do rozsáhlého venkovního areálu. Mezi hlavní letošní novinky patří spolupráce akvaparku s národním Cirkusem Jo-Joo, připravena je ale i celá řada praktických vychytávek. V loňské letní sezóně navštívilo Aqualand Moravia 320 000 lidí, což jihomoravský akvapark pomohlo zařadit do první desítky nejoblíbenějších českých turistických cílů. Podobný zájem očekává vedení akvaparku i letos.

Přidejte svůj názor

Aqualand Moravia, cvičení s animátory.
doporučujeme

Zahájení letní sezóny se neslo v duchu zábavy a bohatého programu. Návštěvníci si mohli na ploše 5 hektarů po roce opět sjet největší tobogány Abyss a Boomerango, ponořit se do vlnobití v bazénu Wave Pool či si užít vystoupení DJ Ivo Apfela, akrobacii s kruhy Hula Hop, show mažoretek nebo koncert Davida Deyla s autogramiádou. Otevření sezóny se účastnili i zástupci organizací, nadačních fondů, dětských domovů a charitativních zařízení, se kterými Aqualand Moravia spolupracuje po celý rok.

Potřebným dětem z dětských domovů, ale i doktorům a sestřičkám z nadačního fondu dětské onkologie bylo rozdáno na 200 vstupenek. Zpestření programu přineslo návštěvníkům hned několik cirkusových vystoupení. Shlédnout mohli například představení hadího muže nebo žonglérky. Zlatým hřebem zahájení letní sezóny byl pak za účasti Miss Lucie Kovandové křest malého tygříka, o jehož jménu rozhodovali sami návštěvníci v rámci internetového hlasování.

img-responsive

Aqualand Moravia, kde plavčík je jednou z nejdůležitějších osob. | foto: Adam Mráček / EuroZprávy.cz / INCORP images

Aqualand Moravia se celoročně těší mimořádné oblibě, která v létě graduje. Loni jej v průběhu roku navštívilo na 720 tisíc lidí, což je více, než kolik dohromady zavítalo do Lednicko-valtického areálu a brněnské ZOO. Během samotné letní sezóny pak návštěvnost dosáhla na úroveň 320 tisíc lidí. V Jihomoravském kraji jde o jednoznačně nejoblíbenější destinaci a i v rámci celého Česka se dle agentury CzechTourism akvapark zařadil mezi TOP 10 nejnavštěvovanějších turistických cílů. „Taková obliba Aqualandu Moravia mezi návštěvníky nás nadmíru těší. Věřím, že se v ní odráží neustálý rozvoj našeho areálu. Samozřejmě jde i o závazek do budoucna, nesmíme se nechat pozitivními výsledky ukolébat. I proto neustále přemýšlíme nad tím, jak lidem pobyt u nás ještě více zpříjemnit,“ řekl Petr Pavlacký, ředitel Aqualandu Moravia.

Jak napověděl sám program openingu, právě cirkus bude nosným prvkem celé letní sezóny v Aqualandu Moravia. Hostování národního Cirkusu Jo-Joo bude probíhat v rozvojové části areálu akvaparku od 1. července do 3. září. „Každý den budou pro návštěvníky připravené animace s cirkusovou tematikou. Ke vstupence do akvaparku lidé navíc získají i vstupenku na 45minutové představení Cirkusu Jo-Joo, vstup do cirkusové ZOO nebo slevu 100 korun na večerní dvouhodinovou show, která se bude odehrávat třikrát týdně,“ vysvětlila Blanka Marková z marketingového oddělení Aqualandu Moravia. V rámci speciálního fotokoutku, který bude na začátku prázdnin zřízen u vstupu do akvaparku, se pak návštěvníci mohou se zvířaty z cirkusu dokonce vyfotit.

Každodenní program se ponese také v duchu cirkusu. Akvapark nabízí animační programy, cirkusovou Zoo nebo tematizovaný fotokoutek před vstupem do areálu, který návštěvníci mohou využít a zkrátit si tak čekání ve frontě. Kromě fotokoutku bude také k dispozici areálový fotograf, který může zvěčnit vaše vodní zážitky na polaroidové fotografii. Dále se bude dvakrát týdně konat pěnová párty ve velikém nafukovacím bazénu.

Na čerstvě zahájenou letní sezónu je připravena také celá řada praktických novinek. „Snažíme se zajišťovat našim návštěvníkům vždy ten nejlepší možný standard. V ceně vstupenky jim proto zdarma nabízíme nejen parkování, skříňky, lehátka, a slunečníky, ale též například možnost dobití telefonu nebo využití sušičky plavek,“ vyjmenoval novinky Petr Pavlacký. Estetickým benefitem akvaparku, který jinde návštěvníci nenajdou, jsou pak bezesporu dva vodní bary s výhledem na Pálavu. Rodiny, které si chtějí všech novinek a atrakcí v areálu Aqualandu Moravia užít, navíc mohou celé léto soutěžit o vstupenky zdarma. V rámci Letní hry totiž akvapark plánuje rozdat rodinné vstupenky v hodnotě milionu korun. Tato aktivita je dalším dárkem lidem do startu léta, a podrobnosti budou postupně zveřejňovány na stránkách akvaparku v průběhu června.

Letní sezóna v největším akvaparku v Česku ale nabídne i celou řadu dalších zajímavých akcí. Ve spolupráci s Hvězdárnou a Planetáriem Brno, VIDA centrem a dalšími partnery je připravena bohatá programová nabídka na celé prázdniny.

Jednou z nejdůležitějších událostí letošního léta jsou oslavy čtvrtých narozenin Aqualandu Moravia. Bohatý program nabízí například bubenickou show skupiny Jumping Drums, soutěž v dojení krávy (umělé samozřejmě) nebo program organizace Prsa Koule. Dnem bude provázet moderátor Michal Kavalčík.

Přestože je Aqualand Moravia největším akvaparkem v České republice - zatím zde najdeme dvanáct bazénů, dvacet vnitřních a venkovních tobogánů a skluzavky s celkovou délkou přes 1,7 kilometrů, v následujících dvou letech se plánuje jeho další rozvoj. Pravděpodobně v červnu roku 2019 má být otevřen nový areál s rodinným tobogánem, který má být dlouhý přes dvěstě metrů a především na něm rafty budou moci jezdit i do kopce. Celým novým areálem bude také procházet řeka s rafty pro jednu až dvě osoby. Plánuje se také řada dalších "vychytávek", o nichž však zatím ředitel Pavlacký nechce nic bližšího prozradit.

img-responsive

Aqualand Moravia, ředitel prezentuje další etapu rozvoje - Tichou řeku s exkluzivním tobogánem, který povede i do kopce. | foto: Adam Mráček / EuroZprávy.cz / INCORP images

Hlavní eventy letní sezóny:

  • 8. 7. 2017 Hokusy pokusy – Celodenní zábavný program s pokusy
  • 19. 7. 2017 Cirkusová galaxie – Výlet ke hvězdám s Hvězdárnou a Planetáriem Brno
  • 29. 7. 2017 4. narozeniny AQM – Narozeninová oslava s bohatým programem a moderátorem
    Michalem Kavalčíkem
  • 9. 8. 2017 Fashion party – Prozradíme, co frčí ve světě módy
  • 19. 8. 2017 Vědecká manéž – Vědecko-zábavní program s centrem VIDA!
  • 26. 8. 2017 Souboj národů s KOGI – Postavíme proti sobě sportovce i kuchaře
  • 2. 9. 2017 Rozloučení s létem – Léto zakončíme s hasiči a policisty
Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zlínská zoo praskala ve švech, měla jednu z nejvyšších návštěvností o…

22.04.2019 19:11 Zlínská zoologická zahrada dnes byla v obležení tisíců návštěvníků, zamířilo sem během dne 12.500…

V Hřensku jsou v provozu obě soutěsky, Divoká prošla velkou rekonstrukcí

19.04.2019 09:44 Divoká soutěska na řece Kamenici se dnes po opravě otevřela turistům. Edmundova soutěska v Hřensku…

Lyžařské areály nezavírají. Sjezdovky pojedou i o Velikonocích

14.04.2019 17:12 Týden před Velikonocemi je v Česku v provozu stále ještě několik horských středisek. Zatímco však…

Je to jak lyžování na ledovci v Alpách, láká krkonošský Harrachov

11.04.2019 09:17 V Libereckém kraji je pro lyžaře otevřené poslední středisko. V krkonošském Harrachově je na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama