Aqualand Moravia spojil síly s hvězdárnou i vědeckým centrem. Návštěvníci si užijí pokusy přímo u bazénu

Pasohlávky – Kromě vodních radovánek a návštěvy cirkusu mohou návštěvníci Aqualandu Moravia letos zažít i vědecké pokusy přímo v bazénu. Nejmodernější tuzemský aquapark totiž spojil síly s brněnskou hvězdárnou a VIDA Centrem.

Přidejte svůj názor

Aqualand Moravia

Nejmodernější tuzemský aquapark Aqualand Moravia pro letošní léto spojil síly s brněnskou hvězdárnou a VIDA Centrem. Již tak bohatá nabídka bude tedy doplněna o zajímavé akce plné pokusů, kvízů a tematických her. Jednu z akcí s názvem Cirkusová galaxie mohou lidé navštívit již dnes.

„Návštěvníkům chceme kromě unikátních vodních atrakcí a zážitků nabízet vždy něco navíc. Program Vida centra i hvězdárny je navíc atraktivní pro děti i dospělé, což přesně odpovídá naší filozofii. Jsme tak rádi že i letos můžeme návštěvníkům nabídnout nejen zábavu, ale i poučení,“ vysvětluje Petr Pavlacký, ředitel Aqualandu Moravia.

„Propojení Hvězdárny a planetária Brno a Aqualandu Moravia není náhodné. Právě vesmírné komety totiž před čtyřmi miliardami let na povrch Země dopravily prakticky veškerou vodu. Ta, ve které se koupeme v moři, kterou dýcháme v podobě vodní páry anebo na ni bruslíme, pochází z pradávných komet. Když se tedy v Pasohlávkách ponoříte pod hladinu, obklopí vás skutečný vesmír,“ komentuje spolupráci Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno.

Dnešní akce s názvem Cirkusová galaxie nabízí různé pokusy s vodou, pozorování Slunce nebo vědomostní hry a kvízy. K dispozici budou také zaměstnanci Hvězdárny a planetária Brno i vzdělávacího centra VIDA, kteří zájemcům zodpoví případné dotazy.

„Brněnský zábavní vědecký park VIDA! bude hostem Aqualandu Moravia už třetí léto. Letos, vzhledem k cirkusové tematice léta v Pasohlávkách, připravujeme experimenty inspirované naší science show Vytěž princip, která se věnuje tématu těžiště a obsahuje i akrobatické prvky. Návštěvníci Aqualandu Moravia se u našeho stánku mohou těšit třeba na kouli, která sama jezdí do kopce, ukázky žonglování, experimenty s rovnováhou a rovněž soutěž o volné vstupenky do našeho centra,“ přibližuje program Hana Laudátová z parku VIDA.

Příjemnou atmosféru doplní DJ a moderátor Lucky D, který bude svými hudebními čísly bavit diváky po celý den. Návštěvníci mohou vyrazit také do cirkusu. Letošní prázdniny v Pasohlávkách se totiž nesou v duchu Cirkusového léta. Ke vstupence do aquaparku každý dostane i voucher na odpolední představení nebo slevu na večerní show Národního cirkusu Jo-Joo a volný vstup do cirkusové ZOO.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžaři obsadili horská střediska, sněhové podmínky jsou ideální

13.01.2019 17:47 Dostatek sněhu vylákal o víkendu na české a moravské hory desetitisíce lyžařů. Hlavně v sobotu…

Vesmírná raketa? Hrad Roupov skrývá unikátní tajemství

12.01.2019 21:22 Aktualizováno Málo známé zříceniny hradu Roupov všeobecně nepřitahují velkou pozornost, ovšem kdo do těchto míst…

Tisíce lyžařů vyrazily na hory, v Bedřichově auta ucpala silnice

06.01.2019 19:33 Čerstvý sníh z posledních dní o víkendu přilákal do hor v Česku mnoho lyžařů. Třeba v Bedřichově v…

Hory před koncem roku zaplnili lyžaři, někde jsou fronty u vleků

30.12.2018 17:38 Horská střediska v Česku zaplnily tisíce lyžařů, kteří zde chtějí strávit konec roku. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama