Tisíce Čechů strávily víkend na horách, úbytek sněhu je neodradil

Praha - Tuzemské lyžařské areály mají za sebou další poměrně vydařený víkend, i když počasí nabídlo spíš mlhu a zataženou oblohu a obleva v minulém týdnu připravila hory o část sněhu.

Přidejte svůj názor

Pec pod Sněžkou

Tisíce lidí přijely na sjezdovky do Krkonoš, Jeseníků, Krušných hor i na Šumavu. Pro běžkaře jsou stále upraveny desítky kilometrů stop. Lyžování se museli vzdát návštěvníci Beskyd, řada jich sem ale o víkendu vyrazila na pěší túry.

Zasněžování umožnilo zprovoznit většinu sjezdových tratí v Krkonoších a Orlických horách. Například SkiResort Černá hora - Pec nabízí zhruba 37 kilometrů sjezdovek, v sobotu i v neděli měl každý den víc než 9000 návštěvníků. Ve Špindlerově Mlýně je otevřeno asi 24 kilometrů sjezdovek se 40 až 75 centimetry sněhu. "Návštěvnost se v sobotu vyšplhala k 8000 lyžařů, dnes jsme na zhruba 4500," řekl ČTK marketingový a obchodní ředitel areálu René Hroneš. Všechny sjezdové tratě jsou otevřené také v Říčkách v Orlických horách.

Mrazivá noc na neděli, ve které mohli vlekaři opět spustit výrobu umělého sněhu, vylepšila i podmínky v Jizerských horách. "Sobota byla o něco lepší, ale celkově byla návštěva dobrá," řekl ČTK Pavel Bažant, ředitel společnosti SKI Bižu, která provozuje střediska Bedřichov, Severák a Tanvaldský Špičák. Ve sportovním areálu Ještěd v Liberci hodnotí víkend jako průměrný.

Na Šumavě někde snižovala návštěvnost volební sobota. "Za víkend k nám dorazilo přibližně 3000 návštěvníků. Není to úplně špatná bilance, ale pamatujeme i lepší statistiku," řekl ČTK Vojen Smíšek ze Skiareálu Lipno. Stejně jako zde se vrátili k zasněžování také na Zadově. Dostatek sněhu je ve středisku na rakouské straně Šumavy Hochfichtu s více než 20 kilometry upravených sjezdovek. Průměrný byl počet lyžařů na svazích areálu Ski&Bike Špičák, uvedl jeho provozní ředitel Vladimír Kasík.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

České středohoří aneb toulky krajinou dávných hradů

21.10.2018 22:02 Aktualizováno Poslední slunečné dny lákají mnoho turistů k toulkám hřejivě zbarvenou krajinou. Komu nestačí…

Tajuplný hrad Zvíkov ukrývá tajemství, které v Česku nemá obdoby

20.10.2018 20:18 Aktualizováno Zcela právem je hrad Zvíkov označován za jeden ze skvostů gotické hradní architektury u nás. Byť se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama