Děti s handicapem strávily den se známými sportovci v Aqualandu Moravia

Pasohlávky - Pondělní den v Aqualandu Moravia patřil sociálně znevýhodněným dětem. Ty mohly strávit čas se známými sportovci a poměřit síly během sportovního odpoledne plného týmových soutěží a zábavných atrakcí.

Přidejte svůj názor

Aqualand Moravia, cvičení s animátory.

Pondělní den 22. ledna věnoval Aqualand Moravia sociálně znevýhodněným dětem. Konal se totiž již sedmý ročník Aqualand Cupu, během kterého mohou děti strávit odpoledne se slavnými brněnskými sportovci a poměřit s nimi síly v týmových soutěžích a dalších zábavných atrakcích.

Aqualand Moravia organizuje sportovní den s pomocí Diagnostického ústavu pro mládež v Brně a jeho cílem je posílení sebevědomí sociálně znevýhodněných dětí a jejich propojení s úsěšnými sportovci v roli pozitivních vzorů.

I letos tedy do nejmodernějšího českého aquaparku zavítaly děti různých věkových kategorií z celé České republiky. Společně se sportovci vytvořily dvacet týmů a poměřily své síly v několika disciplínách.

img-responsive

Aqualand Moravia startuje novou sezonu (fotografie pořízena smartphonem LG V10) | foto: Mariusz Stankowski / EuroZprávy.cz / INCORP images

„Aqualand Cup je určen pro různě znevýhodněné děti, které se kvůli stigmatizaci a předsudkům ocitají na okraji společnosti. Soutěže proto nejsou zaměřeny na výkon, ale prověří spíše schopnost kooperace a tolerance zúčastněných. Nejlepší z týmů pak získá putovní pohár,“ komentuje smysl akce ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký v tiskové zprávě.

Loňské prvenství přijely do aquaparku obhajovat děti s vadami sluchu z Valašského Meziříčí. Aqualand Cup, jehož dlouhodobým smyslem je nejen motivování dětí za pomoci pozitivních vzorů, ale také jejich zapojení do aktivního a zdravého životního stylu, podpořila řada významných brněnských sportovních klubů.

Děti tak měly možnost se setkat s fotbalisty ze Zbrojovky Brno, hokejovými hvězdami Komety Brno, ale i dalšími vrcholovými sportovci z týmů jako jsou Draci Brno, MMcité Brno, Volejbal Brno, Basket Žabiny, KP Brno, VK Královo Pole či Handball Brno. Vzájemné poznávání dětí a sportovců pokračovalo i po ukončení soutěží a vyhlášení vítězů. Děti tedy zažily společný oběd, následně mohli všichni zúčastnění využít atrakce, které Aqualand Moravia svým návštěvníkům nabízí, a užili si odpočinek i adrenalinové vodní radovánky.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zámek Konopiště: Gotická pevnost skrývá mnohá tajemství

10.02.2019 18:36 Aktualizováno Zámek Konopiště se nachází ve Středních Čechách na Benešovsku. Leží uprostřed rozsáhlého anglického…

Zámek, který nebyl zámkem. Lednicko-valtický areál ukrývá středověké…

10.02.2019 13:38 Lednicko-valtický areál patří k našim vůbec nejnavštěvovanějším destinacím. Svůj zasloužený zájem a…

Desetitisíce Čechů využily sněhu. Zaplnily lyžařské areály

03.02.2019 20:15 Dětem z několika okresů republiky začaly jarní prázdniny a zimním areálům hlavní sezona, tento…

Kam vyrazit za památkami? Jihočeské chlouby mají otevřeno i v zimě

27.01.2019 07:30 Jižní Čechy patří nepochybně k nejkrásnějším částem naší republiky. Svědčí o tom i fakt, že se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama