Aqualand Moravia v loňském roce navštívilo přes 700 tisíc lidí

Pasohlávky - Aqualand Moravia v loňském roce uvedl několik novinek. V létě návštěvníci zažili netradiční spojení aquaparku s cirkusem, dočkali se i nového vodního baru a 7D kina. Za celý rok sem zavítalo přes 700 tisíc lidí.

Přidejte svůj názor

Aqualand Moravia
doporučujeme

Aqualand Moravia má za sebou úspěšný rok 2017. Za celý rok sem zavítalo 719 895 návštěvníků, což je o 7 500 více než v předešlém roce. Aquapark také pro návštěvníky připravil řadu novinek. V létě měli například možnost zažít netradiční spojení aquaparku s cirkusem, dočkali se i nového vodního baru a 7D kina. V zimě pak byly do provozu uvedeny bazény s horkou vodou za osm milionů korun.

Jako obvykle bylo nejsilnějším obdobím v ohledu návštěvnosti léto, kdy je možné využít rozsáhlého venkovního areálu a  dvou extrémních vodních atrakcí Abyss a Boomerango. Letní sezónu ozvláštnila také spolupráce Aqualandu Moravia s cirkusem Jo-Joo, který v jeho blízkosti celé prázdniny stál.

img-responsive

Geotermální bazán v Aqualand Moravia | foto: Aqualand Moravia

„Cirkusové léto bylo u návštěvníků velmi úspěšné. Ocenili možnost vyfotit se se zvířaty i tematické animace. Díky zdokonalení odbavení a vyhrazení vchodu pro návštěvníky nakupující na e-shopu se nám navíc podařilo zrychlit proces a odbavit až 1 400 návštěvníků za hodinu,“ komentuje letní sezónu ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký v tiskové zprávě.

Návštěvnost však vzrostla také mimo léto. Rostoucí zájem podpořila především výstavba nových horkých bazénů, do kterých Aqualand Moravia koncem roku investoval osm milionů korun. Venkovní bazény nabízejí bez ohledu na počasí termální vodu o teplotě 37 °C a již od slavnostního otevření se těší velké oblibě.

img-responsive

Aqualand Moravia | foto: Aqualand Moravia

Aqualand Moravia je populární u tuzemských i zahraničních návštěvníků. Aquapark tak vloni navštívilo 65 % Čechů, 19 % Slováků a 14 % turistů z Rakouska. Cestu do Pasohlávek si našli též Němci a Poláci, vedení aquaparku však registruje i jednotlivce z Austrálie, Kanady, USA nebo Islandu. Nejmodernější aquapark v České republice v uplynulém roce navštívily rovněž slavné osobnosti. Odpočinek a zábavu si přišla užít například Česká Miss Lucie Kovandová, známí sportovci nebo umělci, jako jsou David Koller či Richard Genzer.

Návštěvníci si v areálu aquaparku ale neužívali pouze atrakcí a vodních radovánek. Během uplynulého roku vypili 160 tisíc míchaných nápojů ve vodních barech a spotřebovali 200 tisíc litrů nealkoholických nápojů. V místní restauraci si pochutnali na 30 tisících porcí svíčkové, 45 tisících řízků, 30 tisících litrů polévek nebo 140 tisících porcí salátů. K přípravě pokrmů místní kuchaři spotřebovali na 80 tun masa, 30 tun hranolek a 2 tuny kávy. Spotřebou vody se poté Aqualand v sezóně řadí na úroveň menšího města.

img-responsive

Noční záběr na Aqualand Moravia | foto: Aqualand Moravia

„V rámci šetrnosti k přírodě si vlastní vodu vyrábíme z Mušovských jezer a dále využíváme geotermálního zdroje vody, který je druhý nejsilnější sirný pramen v ČR. Navazujeme tak na bohatou historii místa, které bylo významné už v dobách Římské říše, a všem návštěvníkům nabízíme bazény s blahodárně působící termální vodou,“ dodává Pavlacký.

Všem zájemcům o ubytování byl po celý rok k dispozici také přilehlý hotel Aqualand Inn. Ten nabízí ubytování ve 32 dvoulůžkových pokojích různých kategorií a čtyřech luxusních apartmánech až pro pět osob. Obsazenost hotelu se během letní sezóny blížila ke 100 %, celoročně pak bylo obsazeno průměrně 80 % lůžek. Více než polovinu hotelových hostů tvořili v předešlém roce Češi, čtvrtina ubytovaných přijela ze Slovenska a 20 % z Rakouska. Hoteloví hosté mohli v rámci pobytu využít také řadu výhod, mezi něž patří například neomezený vstup do aquaparku, slevy na masáže a procedury, parkování v uzavřeném hotelovém areálu, pozdější odjezd nebo slevu na ubytování při rezervaci dříve jak 30 dní předem.

O návštěvníky Aqualandu Moravia, jehož rozloha je 5 hektarů, se v roce 2017 staralo přes 110 stálých zaměstnanců a přes 500 brigádníků, čímž se AQM řadí mezi největší zaměstnavatele v regionu. „Velmi nás těší zájem mladých lidí, kteří oceňují nabídku flexibilních brigád dle jejich aktuálních časových možností, ale i lidí v produktivním věku. Těm v hlavním pracovním poměru nabízíme řadu benefitů, jako je vstup do aquaparku pro zaměstnance i rodinu celý rok zdarma, zaměstnanecké svozy a další zvýhodnění,“ komentuje Martin Chomča, vedoucí HR v Aqualandu Moravia.

Také pro rok 2018 plánuje vedení aquaparku celou řadu novinek. Tou největší bude otevření části areálu pod názvem denní lázně, které nabídnou hostům balíček jednodenní relaxační péče v samostatných privátních prostorech s vysokým komfortem a nabídkou mnoha služeb v ceně vstupenky. „Mimo to stále usilovně pokračujeme v přípravě projektu rozšíření aquaparku o gigantický vodní rodinný tobogán, super dlouhou divokou řeku nebo vodní dětský svět. Tato nová část areálu by mohla přivítat své první návštěvníky již v létě roku 2019,“ dodává Petr Pavlacký.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi o víkendu vyrazili na hory. Oteplení lyžaře neodradilo

16.02.2020 18:23 Oteplení zatím lyžaře v Česku od návštěv skiareálů neodradilo, sněhu na sjezdovkách je ještě dost.…

Hurá na lyže. Tisíce Čechů vyrazily do hor, počasí bylo ideální

09.02.2020 17:58 Skiareály v Česku o víkendu zaplnili lyžaři, podmínky i počasí byly po dlouhé době ideální nebo…

Lyžařské areály zaplavují cyklisté. Sníh taje

02.02.2020 18:10 Provoz lyžařských areálů o víkendu nepříznivě ovlivnilo výrazné oteplení a déšť. Počasí v některých…

Sluníčko lákalo do hor, skiareály zaplnily desítky tisíc lyžařů

26.01.2020 19:44 Slunečné inverzní počasí přilákalo do hor lyžaře i pěší turisty. Velké lyžařské areály mají sněhu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama