Konec mrazů přilákal do českých hor tisíce lyžařů

Praha - Provozovatelé českých skiareálů si návštěvnost i lyžařské podmínky pochvalují. Upozorňují ale, že podle předpovědi počasí se má v nadcházejících dnech výrazně oteplit.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Na Šumavě byl o víkendu velký zájem zejména o běžky. Stopy i nadále upravuje rolba a jsou v dobrém stavu. "I když samozřejmě vymrzlé, takže běžkaři musí počítat se svižnější jízdou," sdělila dnes pracovnice infocentra v Železné Rudě. Lidé v okolí Lipna nad Vltavou o víkendu často kombinovali lyžování s bruslením. V provozu je bruslařská magistrála na lipenské přehradě v délce několika kilometrů. "Uvidíme, jak dlouho led vydrží, protože se má oteplit," řekl za lipenský skiareál Vojen Smíšek.

Skiareály v Krkonoších a Orlických horách navštívily desetitisíce lidí. V provozu jsou většinou všechny vleky, na svazích leží i více než metr sněhu. Upraveny jsou také desítky kilometrů běžeckých tratí.

S návštěvností jsou spokojeni v Jizerských horách. "Jak se přelévají prázdniny, tam my máme to top, to nejlepší, za sebou. Ale pořád je dobrá, jsme spokojení," sdělil Pavel Bažant, ředitel SKI Bižu která provozuje největší jizerskohorské skiareály v Bedřichově, na Severáku a Tanvaldském Špičáku. Slunečný víkend zlepšil návštěvnost i na Ještědu, na začátku týdne bylo lidé méně. Tisíce lidí přijely také do Krušných hor.

Nejlepší podmínky pro lyžování v této sezoně hlásí areály na Vysočině. Podle provozovatelů možná šlo o poslední takový víkend. Má se totiž výrazně oteplit a do toho možná zaprší. "Uvidíme, co to se sněhem udělá," řekl Karel Klapač ze skiarerálu Harusův kopec. Vleky by tam ale měly zůstat v provozu ještě minimálně dva týdny.

V Jeseníkách leží v nejvyšších polohách až 135 centimetrů sněhu, mrazivé počasí zpevnilo sjezdovky, které pokrývá technický i přírodní sníh. Rušno bylo o víkendu na svazích i na běžeckých tratích. Návštěvnost o víkendu vzrostla také ve sjezdových areálech ve Zlínském kraji. Pro příznivce běžeckého lyžování byla rovněž upravena například stopa Beskydské magistrály mezi Soláněm a Vsetínem včetně okruhů kolem Vsackého Cábu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko bude lákat cizince na agroturistiku? Nový šéf CzechTourism…

20.03.2019 07:31 Zahraniční turisté by měli do Česka jezdit na více dní než nyní, řekl dnes ČTK nový ředitel státní…

Lyžařská sezona vydrží až do Velikonoc, některé areály ale kvůli…

17.03.2019 19:38 S blížícím se jarem lyžařů v horských střediscích ubývá, především ty menší a níže položené…

Kokořín není jen hrad z písničky. Skrývá tajemnou jeskyni i masivní pevnost

10.03.2019 15:30 S přicházejícím jarem opět nastává příznivé počasí pro celodenní toulky a poznávání krásných…

Hory jsou plné sněhu, Čechy odrazuje teplo. Areály asi zavřou předčasně

03.03.2019 18:09 Ačkoliv česká horská střediska mají sněhu dostatek, zájem o lyžování byl o víkendu v nejlepším…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama