Praha se snaží nalákat turisty za investici 80 milionů

Praha - Do Prahy přijíždí méně turistů ze zahraničí a pražský magistrát to chce změnit. Na podporu turistického ruchu dá letos a příští rok celkem 80 milionů korun, sdělil v úterý magistrát po jednání primátora Pavla Béma (ODS) s ministrem pro místní rozvoj Rostislavem Vondruškou.

Přidejte svůj názor

doporučujeme

Magistrát chce podpořit příjezdovou turistiku mimořádnými reklamními kampaněmi, rozšířením prezentace města na veletrzích cestovního tuchu a rozšířením poskytování dotací z městského rozpočtu o oblast turistiky. "Cílená podpora pro cestovní ruch je pro Prahu důležitá, ve stejné situaci jsou i ostatní regiony republiky a je nezbytné, aby stejný zájem o rozvoj příjezdové turistiky projevil i stát. Jsem rád, že se v tomto názoru s panem ministrem shodujeme," řekl Bém.

Mezi léty 2003 a 2004 činil meziroční nárůst turistů 28 procent, mezi léty 2006 a 2007 pak osm procent, o rok později 2,6 procenta a počet přenocování se nezvýšil. Zástupci magistrátu si to vysvětlují posilováním kurzu koruny, nárůstem konkurence v turistice ve střední Evropě a poklesem zájmu o cestování kvůli finanční krizi zejména z Německa, Velké Británie, Francie, Itálie a Spojených států.

"Cestovní ruch v Praze tvoří 25 procent hrubého domácího produktu a je významnou ekonomickou komoditou. V současné době zde turistika zajišťuje okolo 100 tisíc pracovních míst, což v situaci rostoucí nezaměstnanosti není bezvýznamná položka," podotkl Bém. Politici jednali i o čerpání peněz z evropských fondů na podporu turistiky. "Cílem je zejména zjednodušit získávání peněz z těchto zdrojů, i v tom se stoprocentně shodujeme a počítáme se spoluprací v této oblasti," dodal primátor.

Témata: turistika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko bude lákat cizince na agroturistiku? Nový šéf CzechTourism…

20.03.2019 07:31 Zahraniční turisté by měli do Česka jezdit na více dní než nyní, řekl dnes ČTK nový ředitel státní…

Lyžařská sezona vydrží až do Velikonoc, některé areály ale kvůli…

17.03.2019 19:38 S blížícím se jarem lyžařů v horských střediscích ubývá, především ty menší a níže položené…

Kokořín není jen hrad z písničky. Skrývá tajemnou jeskyni i masivní pevnost

10.03.2019 15:30 S přicházejícím jarem opět nastává příznivé počasí pro celodenní toulky a poznávání krásných…

Hory jsou plné sněhu, Čechy odrazuje teplo. Areály asi zavřou předčasně

03.03.2019 18:09 Ačkoliv česká horská střediska mají sněhu dostatek, zájem o lyžování byl o víkendu v nejlepším…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama