Praha se snaží nalákat turisty za investici 80 milionů

Praha - Do Prahy přijíždí méně turistů ze zahraničí a pražský magistrát to chce změnit. Na podporu turistického ruchu dá letos a příští rok celkem 80 milionů korun, sdělil v úterý magistrát po jednání primátora Pavla Béma (ODS) s ministrem pro místní rozvoj Rostislavem Vondruškou.

Přidejte svůj názor

Magistrát chce podpořit příjezdovou turistiku mimořádnými reklamními kampaněmi, rozšířením prezentace města na veletrzích cestovního tuchu a rozšířením poskytování dotací z městského rozpočtu o oblast turistiky. "Cílená podpora pro cestovní ruch je pro Prahu důležitá, ve stejné situaci jsou i ostatní regiony republiky a je nezbytné, aby stejný zájem o rozvoj příjezdové turistiky projevil i stát. Jsem rád, že se v tomto názoru s panem ministrem shodujeme," řekl Bém.

Mezi léty 2003 a 2004 činil meziroční nárůst turistů 28 procent, mezi léty 2006 a 2007 pak osm procent, o rok později 2,6 procenta a počet přenocování se nezvýšil. Zástupci magistrátu si to vysvětlují posilováním kurzu koruny, nárůstem konkurence v turistice ve střední Evropě a poklesem zájmu o cestování kvůli finanční krizi zejména z Německa, Velké Británie, Francie, Itálie a Spojených států.

"Cestovní ruch v Praze tvoří 25 procent hrubého domácího produktu a je významnou ekonomickou komoditou. V současné době zde turistika zajišťuje okolo 100 tisíc pracovních míst, což v situaci rostoucí nezaměstnanosti není bezvýznamná položka," podotkl Bém. Politici jednali i o čerpání peněz z evropských fondů na podporu turistiky. "Cílem je zejména zjednodušit získávání peněz z těchto zdrojů, i v tom se stoprocentně shodujeme a počítáme se spoluprací v této oblasti," dodal primátor.

Témata: turistika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

České středohoří aneb toulky krajinou dávných hradů

21.10.2018 22:02 Aktualizováno Poslední slunečné dny lákají mnoho turistů k toulkám hřejivě zbarvenou krajinou. Komu nestačí…

Tajuplný hrad Zvíkov ukrývá tajemství, které v Česku nemá obdoby

20.10.2018 20:18 Aktualizováno Zcela právem je hrad Zvíkov označován za jeden ze skvostů gotické hradní architektury u nás. Byť se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama