Lyžovat se bude nejméně do Velikonoc, vítr zastavil většinu lanovek

Praha - Zájem o lyžování v českých ski areálech je stále slušný. O uplynulém víkendu ale návštěvníky odrazoval silný nárazový vítr, který na několika místech vyřadil z provozu vleky a lanovky.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Lyžovat se bude nejméně do Velikonoc, v některých v omezeném provozu a za nižší ceny až do půlky dubna. Níže položené areály sezonu postupně končí.

Například krkonošský skiareál ve Špindlerově Mlýně v této sezoně musel kvůli počasí některé části střediska poprvé zavřít. "Bohužel kvůli větru někde kolem 100 kilometrů jsme ani nemohli spustit provoz hlavních lanovek, provoz byl dost omezený. Lyžovalo se na Labské a na Horních Mísečkách na Medvědín," řekl René Hroneš ze skicentra. I tak na svazích jezdilo dost lyžařů.

Ve SkiResortu Černá hora-Pec vítr vyřadil z provozu sjezdovky na Černé hoře v Krkonoších. Středisko zrušilo i večerní lyžování. Skicentrum Deštné v Orlických horách mělo dnes zavřeno, v sobotu jezdila jen jedna kotva a večerní lyžování provozovatel zrušil. Silný vítr poškodil rozvodnou síť v Říčkách v Orlických horách, středisko tak dnes bylo bez elektřiny a nemohlo otevřít. Mimo provoz byla i Dolní Morava na Orlickoústecku.

Kvůli silnému větru stály některé lanovky v Jeseníkách. Provozovatelé je nepustili z bezpečnostních důvodů. Lyžařů bylo o víkendu na horách málo.

Čerstvý sníh přilákal o víkendu do hor v Libereckém kraji tisíce lyžařů. Ideální podmínky mají takřka všechna velká střediska. Kvůli silnému větru dnes nejela lanovka na Lysou horu. Tisíce lidí přijely do středisek Tanvaldský Špičák a Severák. Plný byl o víkendu také areál v Pasekách nad Jizerou, který znovu otevře o víkendu. Mimo provoz je už lyžařské středisko v Bedřichově.

V jihočeském lyžařském středisku v Lipně nad Vltavou se o víkendu vystřídalo 1500 lidí, což je vzhledem k blížícímu se jaru a k ukončení školních prázdnin dost. Lipno funguje naplno, přístupných je skoro 12 kilometrů sjezdovek a jezdí všechny lanovky. 

Do hor v Plzeňském kraji se o víkendu vrátila zima, i když zájemců už pomalu ubývá, a to i kvůli mrazům. Na středočeské sjezdovky vyrazilo o víkendu díky zimnímu počasí více lyžařů, než bývá v tomto období obvyklé. Na Šibeničním vrchu nedaleko Mnichovic leží zhruba půl metru sněhu a podmínky k lyžování jsou výborné. Typická zimní kulisa v okolí sjezdovky pomohla k lehce vyšší návštěvnosti také v Monínci na Příbramsku, jehož svahy pokrývá až metr sněhu. Výborné podmínky nabízí i areál v Chotouni u Prahy.

Výborné podmínky hlásí například Klínovec, otevřeny jsou stále i další areály na Božím Daru, Novako nebo Neklid. Většina sjezdovek byla o víkendu v provozu i na Plešivci.

Na Vysočině zůstanou příští týden v provozu sjezdovky Fajtův kopec u Velkého Meziříčí a Šacberk u Jihlavy. Novoměstská sjezdovka Harusův kopec možná otevře ještě příští víkend. Sníh tam je, ale přes návrat mrazů nechodí moc lyžařů.

Průměrnou víkendovou návštěvnost hlásí lyžařská střediska v Beskydech. Zájem návštěvníků ovlivnilo větrné počasí. I přes nižší zájem příznivců zimních sportů však střediska zůstávají v provozu, podmínky jsou stále poměrně příznivé. Například do Ski Bílá na Frýdecko-Místecku dorazilo o víkendu asi 2000 lidí, návštěvnost byla mírně lepší v sobotu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

13.10.2019 11:42 Horní úsek lanové dráhy na Sněžku se dnes ráno kvůli silnému větru nerozjel. Kabinová lanovka na…

Červená Lhota: Slavný český zámek se stal dějištěm krvavé tragédie

06.10.2019 11:45 Půvabný zámek plující na hladině rybníka nezapře svůj původ v zemanské tvrzi. Její počátky spadají…

Zámek Blatná: Vodní pevnost a pohodlná rezidence pro Lva

06.10.2019 08:34 Zámek Blatná, to je především malebný zámek uprostřed rybníka ve stejnojmenném městě v jižních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama