Další skiareály v ČR zahájily sezonu, do hor vyrazily tisíce lidí

O víkendu zahájila sezonu další lyžařská střediska v Česku. Do větších skiareálů dorazily až tisíce lyžařů. Střediska jim mohla za nynějšího mrazivého počasí nabídnout několik desítek centimetrů většinou technického sněhu a místy i vrstvu čerstvého prašanu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

Kolem šesti tisícovek lyžařů navštívilo o víkendu třeba krkonošský areál ve Špindlerově Mlýně. Aktuálně je tam otevřeno zhruba osm kilometrů sjezdových tratí a další svahy středisko dosněžuje. Ve SkiResortu Černá hora - Pec měli lyžaři na víkend k dispozici 15 kilometrů sjezdovek v areálech Černá hora a Pec pod Sněžkou. Kromě toho je v Krkonoších upraveno i několik desítek kilometrů tras pro běžkaře.

Tisíce lidí dorazily i do šumavských středisek. Na Lipně mohou zatím lyžaři využívat sjezdovky Jezerní, Spojovací a Dámskou, ostatní tratě vlekaři teprve zasněžují. Na Zadově mohou lyžaři vyrazit na sjezdovku Kobyla, areál v Nových Hutích a na Churáňově ještě v provozu není. V pátek zahájil sezonu areál Nad Nádražím v Železné Rudě a v sobotu středisko Ski&Bike Špičák, kde je zatím otevřena 1,5 kilometru dlouhá trať. Kromě sjezdovek najdou zájemci na Šumavě i řadu běžeckých tratí.

V Krušných horách na Klínovci jsou v provozu lanové dráhy Dámská a CineStar Express. Lyžuje se na sjezdovkách Dámská a Pařezovka, v týdnu plánuje skiareál otevření dalších sjezdovek. V sobotu zahájil provoz areál Novako na Božím Daru.

V okolí Klínovce a Božího Daru je upraveno i několik desítek kilometrů běžkařských tras včetně Ježíškovy cesty, bruslícího okruhu i magistrály přes pláň a nového úseku Cínové stezky na Myslivny. Na Telnici jsou zatím v provozu dětské vleky a na Bouřňáku dosud zasněžují.

Chladnější počasí přineslo větší počet otevřených středisek i nárůst počtu jejich návštěvníků také v Beskydech. Třeba do Ski Bílá na Frýdecko-Místecku dorazilo každý víkendový den až 1500 lidí. V provozu je tam zatím zhruba 2,7 kilometru sjezdovek z celkových pěti kilometrů. Na Stupavě na Uherskohradišťsku se začalo lyžovat už 1. prosince a o tomto víkendu areál navštívily stovky lidí. Lyžuje se už také například ve Skiarálu Karolinka na Vsetínsku a v sobotu sezonu zahájila Kohútka v Javorníkách.

V Jeseníkách zaháhájila sezonu o víkendu po Branné na Šumpersku také střediska Červenohorské sedlo, Karlov či Ramzová. Na Červenohorském sedle byly připraveny všechny tři sjezdovky s přírodním sněhem na svazích, modrá sjezdovka je navíc vysněžená technickým sněhem. Lyžovalo se i v níže položených oblastech na Olomoucku, a to v Hrubé Vodě či Hlubočkách. Na Vysočině mohli před víkendem lidé vyrazit pouze na Šacberk. Nyní sezonu zahájili také na Harusově kopci nebo Fajtově kopci.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko bude lákat cizince na agroturistiku? Nový šéf CzechTourism…

20.03.2019 07:31 Zahraniční turisté by měli do Česka jezdit na více dní než nyní, řekl dnes ČTK nový ředitel státní…

Lyžařská sezona vydrží až do Velikonoc, některé areály ale kvůli…

17.03.2019 19:38 S blížícím se jarem lyžařů v horských střediscích ubývá, především ty menší a níže položené…

Kokořín není jen hrad z písničky. Skrývá tajemnou jeskyni i masivní pevnost

10.03.2019 15:30 S přicházejícím jarem opět nastává příznivé počasí pro celodenní toulky a poznávání krásných…

Hory jsou plné sněhu, Čechy odrazuje teplo. Areály asi zavřou předčasně

03.03.2019 18:09 Ačkoliv česká horská střediska mají sněhu dostatek, zájem o lyžování byl o víkendu v nejlepším…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama