Hory jsou plné sněhu, Čechy odrazuje teplo. Areály asi zavřou předčasně

Ačkoliv česká horská střediska mají sněhu dostatek, zájem o lyžování byl o víkendu v nejlepším případě jen průměrný. Na nižší návštěvnosti se podle vlekařů podepsalo hlavně v neděli pošmourné počasí. Někteří provozovatelé skiareálů už uvažují ukončení sezony. V Hodoníně u Kunštátu na Blanensku se dnes lyžovalo naposledy.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Do krkonošského SkiResortu Černá hora - Pec pod Sněžkou zavítalo o víkendu přes 15.000 lyžařů. Proměnlivé počasí jim ale nepřálo, a v porovnání se situací v zimní sezoně byla návštěvnost podprůměrná.

Podobnou zkušenost udělali také provozovatelé sjezdovek na Ještědu u Liberce. "V pátek pršelo, v sobotu byla ráno mlha, pak zataženo. Takové počasí vydrželo celý víkend, takže lidí přijelo méně, než doposud o víkendech jezdilo," uvedla za středisko Renata Balašová.

V Telnici na Ústecku víkendovou návštěvnost zachránily závody. "V sobotu se jel Telnický rohlík, který měl slušnou účast. Dneska už byl podprůměr," řekl ČTK Jindřich Holinger. Slabý víkend měli například i v areálu Bouřňák na Teplicku.

Úbytek návštěvníků se nevyhnul ani středočeským areálům. Počet lyžařů podle vlekařů odpovídal končící sezoně. "Počítám, že skončíme za 14 dní, maximálně tři týdny," odhadl Jan Zenkl ze střediska na Šibeničním vrchu u Mnichovic.

Skiareál Lipno nad Vltavou přilákal o víkendu 3200 lyžařů. Na Zadově lyžovalo dnes 700 lidí, v sobotu 900. Ve srovnání s minulým víkendem je to pokles.

Zájem o lyžování oproti mrazivým dním klesl i na Vysočině. "Podmínky jsou vcelku dobré, 40 až 50 centimetrů technického sněhu, ale je to jarní firn, žádný prašan, lidé už vytahují kola," míní provozovatel areálu na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě Karel Klapač.

Slušnou návštěvnost vzhledem k proměnlivému počasí hlásí provozovatelé lyžařských středisek v Jeseníkách. Milovníci zimních sportů do hor vyrazili hlavně v sobotu. Sněhu leží na svazích stále dostatek, areály plánují provoz i v nadcházejících dnech.

Přetrvávající zájem lyžařů o víkendu zaznamenal areál Ski Bílá na Frýdecko-Místecku. "Sobota byla celkem solidní, dneska to bylo trošku horší," zhodnotil vedoucí areálu Jaroslav Vrzgula. O víkendu do střediska dorazilo zhruba 2700 lidí. I na Bílé už ale zvažují omezení provozu, od 10. března zřejmě ukončí noční lyžování.

Pro tuto sezonu naposledy se v neděli lyžovalo v Hodoníně u Kunštátu na Blanensku. Sněhu je sice dost, ale lidé už nemají zájem. "Udělali jsme na víkend rozlučkovou akci a přišlo odhadem 60 lidí, takže ještě méně, než jsme čekali," posteskl si provozovatel Josef Kšica. Ještě týden naopak chtějí fungovat v Němčičkách na Břeclavsku, v Olešnici na Blanensku a také na Filipově na Hodonínsku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výstupový chodník na Sněžku se opět otevře, další omezení bude v září

19.07.2019 09:37 Od dneška od 14:00 bude opět obousměrně otevřený turistický chodník z Růžové hory na Sněžku v úseku…

Pozor v Krkonoších. Sestup ze Sněžky řetězovou cestou je ode dneška uzavřen

15.07.2019 10:59 V Krkonoších dnes začal platit zákaz sestupu ze Sněžky takzvanou řetězovou cestou, která vede po…

Strach o tisíce Čechů na Chalkidiki: Ostrov zpustošily bouře, zjišťuje se…

11.07.2019 08:42 Na řeckém poloostrově Chalkidiki, který ve středu zasáhly silné bouře s krupobitím, je s cestovními…

Letohrádek královny Anny skrývá vzácný příběh naplněné lásky

30.06.2019 18:55 Trochu ve stínu majestátního Pražského hradu, na druhé straně Jeleního příkopu, nachází se malebný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama