Lyžařské areály nezavírají. Sjezdovky pojedou i o Velikonocích

Týden před Velikonocemi je v Česku v provozu stále ještě několik horských středisek. Zatímco však skiareál Špindlerův Mlýn v Krkonoších o tomto víkendu zimní sezonu završil, v Harrachově nebo na Ovčárně v Jeseníkách se vleky rozjedou i o velikonočních svátcích. V Jizerských horách a Jeseníkách si stále přijdou na své i běžkaři.

Přidejte svůj názor

Lyžařská sezona
doporučujeme

Posledním otevřeným lyžařským areálem na západě Čech zůstává Klínovec u Božího Daru. Na sjezdovkách tam stále leží 30 až 80 centimetrů sněhu. "Díky nočnímu mrazu a denním teplotám jen těsně nad nulou zůstávají sjezdovky ve vynikajícím stavu," pochvalují si provozovatelé areálu. Zimní podmínky jim umožňují udržet provoz areálu do konce Velikonoc.

Milovníci lyžování uspějí také v Harrachově. Poslední otevřené středisko v Libereckém kraji navštívilo o víkendu okolo dvou tisíc lidí. "Podmínky byly perfektní. Lidí jsme měli hodně," řekl ČTK zástupce ředitele harrachovského střediska Vlastislav Fejkl. Také Harrachovské středisko chce otevřít ještě o Velikonocích.

Rušno bylo o víkendu na Jizerské magistrále. "Nemáme možnost počítat lyžaře, ale ráno v devět hodin stálo na Jizerce asi třicet aut," sdělila ČTK ředitelka Jizerské o.p.s., která magistrálu udržuje, Radka Davidová. Rolby před víkendem upravily tratě zejména okolo osady Jizerka. Připravené pro lyžaře by měly být ještě o příštím víkendu.

Naopak poslední příležitost vyrazit na sjezdovku měli o tomto víkendu návštěvníci Skiareálu Špindlerův Mlýn v Krkonoších. V sobotu přijelo 1200 lyžařů, dnes zhruba tisícovka lidí. "Na sjezdovkách ještě sníh je. Je čím dál těžší sjezdovku udržet ve sjízdném stavu, začíná měknout a odtávat. Už ani není zájem lyžařů," řekl ČTK René Hroneš ze skicetra.

Na nezájem si naopak nestěžuje provozovatel střediska na Ovčárně v Jeseníkách Josef Figura. "Návštěvnost byla o víkendu dobrá. Hlavně dnes je krásně polojasno, převládá sluníčko. Sjezdovky jsou upravené," uvedl. Vleky podle něj budou v provozu i v dalších dnech až do konce dubna.

Na Ovčárnu stále míří také běžkaři, provozovatel Figura stopu upravuje. Ostatní lyžařská střediska v Jeseníkách už provoz ukončila a chystají se na letní sezonu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zlínská zoo praskala ve švech, měla jednu z nejvyšších návštěvností o…

22.04.2019 19:11 Zlínská zoologická zahrada dnes byla v obležení tisíců návštěvníků, zamířilo sem během dne 12.500…

V Hřensku jsou v provozu obě soutěsky, Divoká prošla velkou rekonstrukcí

19.04.2019 09:44 Divoká soutěska na řece Kamenici se dnes po opravě otevřela turistům. Edmundova soutěska v Hřensku…

Je to jak lyžování na ledovci v Alpách, láká krkonošský Harrachov

11.04.2019 09:17 V Libereckém kraji je pro lyžaře otevřené poslední středisko. V krkonošském Harrachově je na…

Hrad Ementál: Česká památka s nejpodivnějším názvem

07.04.2019 19:31 Aktualizováno Valečov neboli Ementál je zřícenina středověkého hradu, která se vypíná na skalních útvarech při…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama