V Hřensku jsou v provozu obě soutěsky, Divoká prošla velkou rekonstrukcí

Divoká soutěska na řece Kamenici se dnes po opravě otevřela turistům. Edmundova soutěska v Hřensku na Děčínsku je návštěvníkům přístupná už od 30. března. Velikonoční svátky přilákají každoročně do soutěsek stovky návštěvníků. Obliba atrakce se každoročně zvyšuje.

Přidejte svůj názor

Pravčická brána
doporučujeme

Loni tam zavítalo 402.000 turistů. "Je to o 100.000 více než v roce předcházejícím," uvedl starosta Hřenska Zdeněk Pánek (nezávislý) s tím, že obec investuje každoročně do oprav soutěsek milionové částky.

Letos nechala například opravit nástupiště u Divoké soutěsky za 1,7 milionu korun. Část peněz vynaložila ze svého 15milionového rozpočtu, milion korun získala od Státního fondu životního prostředí. "Celá klenba se musela rozebrat, vybetonovat a osázet znovu kameny," řekl Pánek. Nástupiště je nyní pro turisty podle starosty bezpečné.

zdroj: YouTube

Oprava Divoké soutěsky navázala na loňskou rekonstrukci galerií v soutěskách za devět milionů korun. "Byly to velmi náročné práce, kdy jsme vyměňovali všechny kovové plátky a zábradlí ze 60. let minulého století, které jsme nahradili dřevěnými prvky," uvedl starosta.

Všechny stavební práce jsou v soutěskách pro dělníky náročné, protože musí veškerý materiál donášet ručně. "Oprava sto metrů cesty nás vyšla na jeden milion korun a opravovali jsme celkem 900 metrů," dodal Pánek.

Další opravy plánuje obec od Mezního můstku k Edmundově soutěsce. Opravy přijdou na další téměř dva miliony korun. "Daří se nám čerpat dotace ze Státního fondu životního prostředí. Jejich výše je různá, ale pomáhají nám," řekl Pánek.

Soutěsky v Hřensku opakovaně poničily povodně. Obci se však podařilo škody rychle odstranit a soutěsky jsou jedním z oblíbených míst Národního parku České Švýcarsko.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zbiroh: Středověký hrad ve službách armád II. světové války

10.11.2019 19:13 Středověký kamenný hrad zde vznikl již během první poloviny 13. století. Zbiroh tak patří mezi…

Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

13.10.2019 11:42 Horní úsek lanové dráhy na Sněžku se dnes ráno kvůli silnému větru nerozjel. Kabinová lanovka na…

Červená Lhota: Slavný český zámek se stal dějištěm krvavé tragédie

06.10.2019 11:45 Půvabný zámek plující na hladině rybníka nezapře svůj původ v zemanské tvrzi. Její počátky spadají…

Zámek Blatná: Vodní pevnost a pohodlná rezidence pro Lva

06.10.2019 08:34 Zámek Blatná, to je především malebný zámek uprostřed rybníka ve stejnojmenném městě v jižních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama