V Hřensku jsou v provozu obě soutěsky, Divoká prošla velkou rekonstrukcí

Divoká soutěska na řece Kamenici se dnes po opravě otevřela turistům. Edmundova soutěska v Hřensku na Děčínsku je návštěvníkům přístupná už od 30. března. Velikonoční svátky přilákají každoročně do soutěsek stovky návštěvníků. Obliba atrakce se každoročně zvyšuje.

Přidejte svůj názor

Pravčická brána
doporučujeme

Loni tam zavítalo 402.000 turistů. "Je to o 100.000 více než v roce předcházejícím," uvedl starosta Hřenska Zdeněk Pánek (nezávislý) s tím, že obec investuje každoročně do oprav soutěsek milionové částky.

Letos nechala například opravit nástupiště u Divoké soutěsky za 1,7 milionu korun. Část peněz vynaložila ze svého 15milionového rozpočtu, milion korun získala od Státního fondu životního prostředí. "Celá klenba se musela rozebrat, vybetonovat a osázet znovu kameny," řekl Pánek. Nástupiště je nyní pro turisty podle starosty bezpečné.

zdroj: YouTube

Oprava Divoké soutěsky navázala na loňskou rekonstrukci galerií v soutěskách za devět milionů korun. "Byly to velmi náročné práce, kdy jsme vyměňovali všechny kovové plátky a zábradlí ze 60. let minulého století, které jsme nahradili dřevěnými prvky," uvedl starosta.

Všechny stavební práce jsou v soutěskách pro dělníky náročné, protože musí veškerý materiál donášet ručně. "Oprava sto metrů cesty nás vyšla na jeden milion korun a opravovali jsme celkem 900 metrů," dodal Pánek.

Další opravy plánuje obec od Mezního můstku k Edmundově soutěsce. Opravy přijdou na další téměř dva miliony korun. "Daří se nám čerpat dotace ze Státního fondu životního prostředí. Jejich výše je různá, ale pomáhají nám," řekl Pánek.

Soutěsky v Hřensku opakovaně poničily povodně. Obci se však podařilo škody rychle odstranit a soutěsky jsou jedním z oblíbených míst Národního parku České Švýcarsko.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Karlovy Vary zahájily sezonu, čekají letos více hostů z Asie

04.05.2019 12:35 Karlovy Vary zahájily dnes lázeňskou sezonu. Největší české lázně očekávají změny ve skladbě…

Krkonoše jsou magnetem na turisty, loni jich dorazilo 3,78 milionu

25.04.2019 11:53 Krkonošský národní park (KRNAP) a jeho ochranné pásmo v roce 2018 navštívilo 3,78 milionu lidí,…

Zlínská zoo praskala ve švech, měla jednu z nejvyšších návštěvností o…

22.04.2019 19:11 Zlínská zoologická zahrada dnes byla v obležení tisíců návštěvníků, zamířilo sem během dne 12.500…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama