Zlínská zoo praskala ve švech, měla jednu z nejvyšších návštěvností o Velikonocích

Zlínská zoologická zahrada dnes byla v obležení tisíců návštěvníků, zamířilo sem během dne 12.500 lidí. Velký nával turistů však poznamenal dopravu, na místě se tvořily kolony a kapacita parkoviště byla zcela vyčerpána. Zlínští strážníci dopoledne apelovali na návštěvníky, aby se na návštěvu do zoologické zahrady auty vůbec nevydávali, řekl ČTK zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Zoo Lešná u Zlína, u žiraf doma

"Dnes bylo v zoo 12.500 návštěvníků, jedná se o jednu z nejvyšších návštěvností během velikonočního pondělí v historii zoo," řekla ČTK mluvčí zoologické zahrady Romana Bujáčková.

Zájem návštěvníků, na kterém se podepsalo i slunečné počasí, však zaměstnal policisty a strážníky. Dopoledne byly příjezdové trasy ke zlínské zoo v místních částech Kostelec a Štípa neprůjezdné a stály zde nehybné kolony.

zdroj: YouTube

"Všechna parkoviště jsou zcela zaplněna a rovněž je vyčerpána kapacita alternativních parkovacích míst," uvedl dopoledne zástupce ředitele zlínských strážníků Pavel Janík.

Zlínští strážníci na místě zajišťovali přednostní průjezd pro vozidla MHD a integrované záchranné služby. Ostatní řidiče vyzývali, aby do zlínské zoo vlastním motorovým vozidlem nejezdili.

Zlínská zoologická zahrada dlouhodobě patří mezi desítku nejnavštěvovanějších turistických míst v zemi. Každoročně do ní zavítá více než 600.000 lidí.

Strávit dovolenou v tuzemsku letos plánují více než tři čtvrtiny Čechů

21.06.2021 11:03 Strávit dovolenou v tuzemsku letos podle průzkumu státní agentury CzechTourism plánuje 76 procent…

Polovina domácností s dětmi se chystá na dovolenou v Česku

17.06.2021 12:28 Na dovolenou v tuzemsku se podle vyhledávače ubytování a zážitků Explorio.cz chystá zhruba polovina…

Zámek Nové Město nad Metují představuje unikátní dílo architekta Dušana…

12.06.2021 15:00 Zámek Nové Město nad Metují se nachází ve stejnojmenném městě v okrese Náchod, v Královéhradeckém…

Související:

Právě se děje