Karlovy Vary zahájily sezonu, čekají letos více hostů z Asie

Karlovy Vary zahájily dnes lázeňskou sezonu. Největší české lázně očekávají změny ve skladbě návštěvníků. Ubývá Rusů a přibývá Asiatů, řekla ČTK primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová (ANO). Město a lázeňské hotely by se na to měly připravit.

Přidejte svůj názor

Karlovy Vary
doporučujeme

"Jak je vidět, tak ruských klientů ubývá, a já si myslím, tento trend bude zřejmě pokračovat i v letošní sezoně. Osobně si myslím, že bude o něco horší než v roce 2018. Myslím, že více bude o asijských klientech, budou se sem sjíždět více Tchajwanci, Korejci a podobně. A s tím, jak se připravujeme na vstup na seznam UNESCO, tak to bude klientela, která sem bude jezdit stále více," řekla Pfeffer Ferklová.

Podle primátorky je ale důležité soustředit se na to, aby si město z této klientely vybíralo zejména ty návštěvníky, kteří ve městě zůstanou déle, namísto jednodenních návštěvníků.

Podle Pfeffer Ferklové, která před vstupem na karlovarský magistrát pracovala jako ředitelka Grandhotelu Pupp, je určitým ukazatelem zájem ruských hostů o Karlovy Vary na začátku května. V době takzvaných májových prázdnin bývaly karlovarské hotely obvykle obsazené, zatímco letos mají ještě volné kapacity.

Karlovy Vary vloni navštívilo 202.854 hostů, kteří zde strávili bezmála 1,3 milionu nocí. Zatímco návštěvníků lázeňského města meziročně o devět procent přibylo, počet přenocování o dvě procenta klesnul. Zkracuje se i průměrná délka pobytu, a to Z 8,1 dne v roce 2017 na 7,4 v roce 2018.

Mezi klienty jsou na prvním městě hosté z Německa a Ruska. Zatímco Němců přibývá, Rusů naopak mírně ubylo. Výrazně přibývá i návštěvníků z Česka, kteří ale tráví v lázeňském městě méně nocí.

Oslavy zahájení lázeňské sezony, které začaly už v pátek, letos poznamenalo chladné počasí. Kvůli němu se město rozhodlo přeložit například oblíbený Food Festival o měsíc, zrušeny byly i některé koncerty pod širým nebem.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejkrásnější středověký komiks u nás se ukrývá na zámku v Jindřichově…

11.08.2019 14:05 Dnešní zámek, původně gotický hrad, v Jindřichově Hradci byl založen již na počátku 13. století na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama