Evropskou excelentní destinací 2011 je Slovácko

Praha - Evropskou excelentní destinací 2011 je Slovácko, které uspělo v konkurenci 26 přihlášených destinací z celé České republiky. Ve čtvrtek o tom informovala vedoucí tiskového oddělení agentury CzechTourism a koordinátorka soutěže Eden pro ČR Alice Dvořáková.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

"Slovácko je aktivní destinací, která se snaží své služby neustále zlepšovat a přicházet s nějakými novinkami. Navíc je zde viditelná spolupráce mezi jednotlivými subjekty v celé oblasti. Ocenili jsme jej jako dobrý příklad pro ostatní destinace," okomentoval výsledky soutěže generální ředitel CzechTourism Rostislav Vondruška.

Všech 26 destinací zapojených do soutěže hodnotila porota složená se zástupců CzechTourism, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva životního prostředí, Asociace turistických regionů ČR, Národního památkového ústavu, Českého vysokého učení technického a Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. Finálovou pětku posuzovala přímo v terénu.

Do finále se spolu se Slováckem probojoval ještě Mikroregion Kahan s Muzeem průmyslových železnic, Orlické hory a Podorlicko s unikátní pevností Hanička, Turistická oblast Králický Sněžník s celou sítí pevnostních opevnění a Vojenským muzeem v Králíkách a Žatecko se Chmelařským muzeem a Chrámem chmele a piva.

Letošním tématem soutěže, do níž je zapojeno přes dvacet evropských zemí, je Obnova hmotného dědictví. Slovácko se do projektu přihlásilo s Baťovým kanálem.

"Soutěž Eden znovu potvrdila, jak bohatý je potenciál regionů České republiky. Doufám, že se přihlášené projekty stanou inspirací i pro ostatní, protože možnosti pro turismus, které nám naše země nabízí, stále ještě neumíme úplně využít," poznamenala Jitka Fatková, ředitelka odboru Cestovního ruchu Ministerstva pro místní rozvoj.

Slovácko vítězstvím získalo 400 tisíc korun od ministerstva pro místní rozvoj na podporu marketingových aktivit a možnost užívání prestižního loga Eden. Zároveň se stalo součástí sítě Eden, kde si destinace vzájemně předávají své nejlepší zkušenosti. Evropská komise natočí o destinaci spot a agentura CzechTourism jí zajistí účast na domácím či zahraničním veletrhu dle jejího vlastního výběru. CzechTourism Slovácko také mediálně podpoří. V září se Slovácko představí s národními vítězi z ostatních zemí v Bruselu v rámci Světového dne cestovního ruchu.

Vzhledem k vysoké kvalitě přihlášek se porota rozhodla mimořádně udělit také šest speciálních cen. Zástupci Dolní oblasti Vítkovice si z Plzně odvezou Cenu ředitele CzechTourism za unikátní projekt, Plzeňsko získalo od poroty Cenu za profesionalitu, region Poodří – Moravské Kravařsko Cenu za mimořádné partnerství a udržitelnost. Broumovsko obdrželo za svůj projekt Zahrada kulturní Cenu za kulturní identitu. Na Litoměřicku ocenila porota dlouhodobobé úsilí zdejšího destinačního managementu Cenou za kvalitu práce destinačního managementu. Jáchymovsko obdrží Cenu za propagaci technického dědictví od Českého svazu stavebních inženýrů.

Loading...
Témata: turistika | dovolená
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zbiroh: Středověký hrad ve službách armád II. světové války

10.11.2019 19:13 Středověký kamenný hrad zde vznikl již během první poloviny 13. století. Zbiroh tak patří mezi…

Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

13.10.2019 11:42 Horní úsek lanové dráhy na Sněžku se dnes ráno kvůli silnému větru nerozjel. Kabinová lanovka na…

Červená Lhota: Slavný český zámek se stal dějištěm krvavé tragédie

06.10.2019 11:45 Půvabný zámek plující na hladině rybníka nezapře svůj původ v zemanské tvrzi. Její počátky spadají…

Zámek Blatná: Vodní pevnost a pohodlná rezidence pro Lva

06.10.2019 08:34 Zámek Blatná, to je především malebný zámek uprostřed rybníka ve stejnojmenném městě v jižních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama