Lipensko zavádí turistickou kartu

Lipno nad Vltavou - Lipensko se zařadilo mezi evropské turistické destinace, kde návštěvníkům nabízejí speciální kartu hosta s řadou výhod. Jejím hlavním smyslem je poskytnout hostům bonus za to, že si vybrali za místo své dovolené právě oblast Lipenského jezera, uvedl v pátek Mediafaxu manažer projektu Jan Jareš.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Lipno Card je první kartou v Česku, která umožní majiteli poznat hlavní atrakce regionu a zároveň využívat celou škálu slev při návštěvách sportovních, kulturních i společenských zařízení v konkrétní rekreační oblasti.

Karta je produktem společnosti destinačního managementu Lipensko, s. r. o., a patří k ní i speciální brožura.

"Na šedesáti stranách návštěvník najde podrobné informace o téměř stovce zážitků, které může vyzkoušet. Jejich součástí jsou nejen potřebné telefonní kontakty, ale i webové stránky, takže není problém získat velmi rychle doplňující informace. Vždy je tu také uvedeno, jak vysokou slevu lze na kartu hosta dostat. Pokud by návštěvník využil všech nabízených možností, ušetří až 3500 korun," říká Jareš.

Starostové většiny obcí kolem Lipenského jezera tuto aktivitu vítají. „V Evropě je to velmi obvyklý a účinný způsob propagace regionu. Konečně bude Lipensko nabízeno jako turistická destinace komplexně,“ pochvaluje si hornoplánský starosta Jiří Hůlka. „Přibližujeme se regionům, které jsme dosud jen z dálky obdivovali. Proč nevyužít jejich zkušeností, když jim to tam jde,“ doplňuje lipenský starosta Zdeněk Zídek.

Systém karty je stejný jako v sousedním Rakousku. Je vybavená čárovým kódem a v Česku ji zavádí společnost Sitour. Její ředitel Milan Jurdík věří, že lipenský příklad bude inspirovat i další regiony v republice. „Systém slev bude určitě zajímavý pro hosta, ale díky elektronickému systému pak samotný poskytovatel konkrétní služby bude vědět, jestli se jeho nabídka setkala s úspěchem. Ale náš rakouský partner, který tyto karty instaluje, ze zkušeností tvrdí, že hosté na slevy rádi slyší,“ míní.

V současné době je připravených k distribuci 30 tisíc karet a stejný počet speciálních brožur. Zapojili se ti, kteří nabízejí služby, ale i největší ubytovatelé na Lipensku, včetně desítek menších penzionů a apartmánů. Mnozí budou svým hostů Lipno Card poskytovat zdarma jako součást ubytování. Karta, která platí do 31. října, stojí dospělého 149 korun, děti od šesti let zaplatí 99 korun. Za nižší cenu ji pořídí senioři, studenti a držitelé ZTP. Koupit ji lze nejen v informačních centrech na Lipensku, ale například i v Českém Krumlově a dalších jihočeských městech. Podrobnější informace je možné získat na webových stránkách www.lipnocard.cz.

Témata: šumava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teplo přilákalo do českých hor tisíce lidí

17.02.2019 20:52 Teplé a slunečné počasí přilákalo o víkendu na české hory tisíce lyžařů. Teploty přes den stoupaly…

Zámek Konopiště: Gotická pevnost skrývá mnohá tajemství

10.02.2019 18:36 Aktualizováno Zámek Konopiště se nachází ve Středních Čechách na Benešovsku. Leží uprostřed rozsáhlého anglického…

Zámek, který nebyl zámkem. Lednicko-valtický areál ukrývá středověké…

10.02.2019 13:38 Lednicko-valtický areál patří k našim vůbec nejnavštěvovanějším destinacím. Svůj zasloužený zájem a…

Desetitisíce Čechů využily sněhu. Zaplnily lyžařské areály

03.02.2019 20:15 Dětem z několika okresů republiky začaly jarní prázdniny a zimním areálům hlavní sezona, tento…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama