Krteček z vesmíru přicestuje do Česka. Co se bude dít?

Praha - Pohádková postavička Krteček se díky americkému astronautovi Andrewu Feustelovi podívala do vesmíru. V srpnu ji přiveze do Česka a popovídá si s lidmi v celé řadě měst. Informují o tom lidovky.cz.

Přidejte svůj názor

Feustel přijede do České republiky 29. července. Pozvala ho Akademie věd a díky ní navštíví sedm měst, v nichž bude zdarma besedovat s lidmi, uspořádá několik autogramiád a ukáže jim i Krtečka, který s ním cestoval. Na mnoha místech bude i doprovodný program.

Astronaut se zdrží až do 10. srpna. Přijedou s ním jeho dva synové a žena Indira Feustelová, jejíž matka je Češka a otec Ind. Právě její zásluhou si Feustel bral na své vesmírné lety ryze české symboly. Na svou první si přibral Písně kosmické od Jana Nerudy, na druhou, květnovou misi raketoplánu Endeavour, si vzal právě postavičku vytvořenou výtvarníkem Zdeňkem Milerem.


Kde Feustela potkáte?

Svou pouť po Česku započne 1. srpna v Akademii věd ČR v Praze (Národní 3, Praha 1) v 18.00 hodin. Popovídá si s lidmi, proběhne autogramiáda a zájemci budou moci shlédnout i vítězné práce výtvarné soutěže Do vesmíru s Krtkem.

Ve středu 3.8. astronaut zamíří do Českého Krumlova, kde se na něj zájemci mohou těšit mezi 14.30 a 15.00 v Regionálním muzeu Český Krumlov. Setkání bude podle informací serveru lidovky.cz krátké a neformální, nebude chybět ani možnost autogramů či vyfotografování se.

Ještě týž den stihne Feustel dorazit do Českých Budějovic, kde se s ním můžete setkat od 18.30 ve Hvězdárně a planetáriu Českých Budějovic (Zátkovo nábřeží 4). Program bude stejný jako v Praze.

Ve čtvrtek 4.8. zavítá do Pardubic, kde se objeví v Sukově síni Domu hudby (Sukova třída 1260). Od 18.30 proběhne opět beseda s autogramiádou a přehlídkou výtvarných prací ze soutěže Do vesmíru s Krtkem.

5. srpna astronaut s rodinou doputuje nejprve do Zlína, kde od 14.00 proběhne beseda s autogramiádou, a to v Academia centru Univerzity Tomáše Bati (Mostní ulice 5139). Posléze se přesune do Valašského Meziříčí, kde vystoupí od 18.00 v hotelu Apollo.

V neděli 7.8. se na Feustela mohou těšit Brňáci. Od 18.00 hodin proběhne v Kulturním domě Soběšice (Zeiberlichova 48) beseda a autogramiáda. A v Brně zůstane až do pondělí 8.8., kdy se s ním zájemci mohou setkat na nádvoří Nové radnice a v prostorách Mincmistrovského sklepa. A to od 14.30 do 17.30 hodin.

Témata: astronauti
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko bude lákat cizince na agroturistiku? Nový šéf CzechTourism…

20.03.2019 07:31 Zahraniční turisté by měli do Česka jezdit na více dní než nyní, řekl dnes ČTK nový ředitel státní…

Lyžařská sezona vydrží až do Velikonoc, některé areály ale kvůli…

17.03.2019 19:38 S blížícím se jarem lyžařů v horských střediscích ubývá, především ty menší a níže položené…

Kokořín není jen hrad z písničky. Skrývá tajemnou jeskyni i masivní pevnost

10.03.2019 15:30 S přicházejícím jarem opět nastává příznivé počasí pro celodenní toulky a poznávání krásných…

Hory jsou plné sněhu, Čechy odrazuje teplo. Areály asi zavřou předčasně

03.03.2019 18:09 Ačkoliv česká horská střediska mají sněhu dostatek, zájem o lyžování byl o víkendu v nejlepším…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama