Výletní portál Kudy z nudy se otevře zahraničním turistům

Praha - Výletní portál agentury CzechTourism Kudy z nudy rozšiřuje své působení za hranice České republiky, od září bude nová podoba portálu podporovat příjezdový cestovní ruch především nejbližších sousedů, tedy z Polska, Německa, Rakouska a Slovenska. Agentura to sdělila v úterý.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Internetový portál Kudy z nudy dosud funguje v české a anglické verzi, jeho návštěvnost se pohybuje kolem 400 tisíc aktivních uživatelů měsíčně. Jeho hlavním cílem je posílení propagace České republiky jako ideální turistické destinace.

„Rádi bychom více představili a zpřístupnili Českou republiku i zahraničním turistům tak, aby veškeré informace nalezli na jednom místě, a právě proto jsme se rozhodli spustit nové jazykové verze pro naše nejbližší sousedy. Od září si tak mohou o Česku přečíst na webu Poláci, Němci, Rakušané a Slováci v jejich rodném jazyce,“ uvedl generální ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška.

Cílovou skupinou nových stránek je téměř každý, kdo rád cestuje za hranice a rád poznává nová místa. Největší pozornost je však věnována rodinám s dětmi.

Nabídka nových jazykových verzí Kudy z nudy je zaměřena především na volnočasové aktivity, které lze provozovat po celý rok. Od poznávací turistiky, přes relaxaci, sport a specializované produkty (tipy pro rodiny s dětmi, cykloturistiku, adrenalinové zážitky, lifestyle, kulturní dědictví a další).

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Horní úsek lanovky na Sněžku kvůli vichřici stojí

08.12.2019 11:07 Horní úsek kabinové lanové dráhy na Sněžku se ráno kvůli silnému větru nerozjel. Provoz lanovky je…

Hrad Kost vydal tajemství. Je mnohem starší, než se uvádělo?

06.12.2019 10:03 Hrad Kost na Jičínsku je pravděpodobně téměř o 100 let starší, než se uvádí. Archeologové při…

Temné tajemství české historie: Byla kamenná hradní věž domovem sirotků?

30.11.2019 21:06 Aktualizováno Malebná zřícenina Sirotčího hrádku patří k neodmyslitelným dominantám Pálavských vrchů. Bělošedé…

Zámek Humprecht: Proč jeho věž zdobí namísto kříže půlměsíc?

29.11.2019 09:59 Raně barokní zámeček Humprecht je pojmenovaný po svém zakladateli, hraběti Janu Humprechtu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama