Nový webový portál nabídne tipy, jak se po Praze pohybovat pešky

Praha - Zajímavé tipy na pěší výlety v Praze a okolí po neobvyklých trasách, komentované procházky i místa, kde na chodce čekají překážky - to všechno od pátku nabídne nový portál o chůzi v Praze s názvem Podvou.cz. Agenturu Mediafax o tom za tvůrce webu informoval Radim Knapp.

Přidejte svůj názor

371

Web také nabízí uživatelům, aby sami posílali fotografie problémových míst ze svého okolí přímo na stránky projektu nebo facebook. Tyto podněty potom Podvou.cz zasílá na zodpovědné odbory, jejichž kontakty jsou na webu také k dispozici.

Portál obsahuje i odkazy na mobilní aplikace, které pomáhají měřit kilometry, kroky a doporučené denní dávky pohybu.

Za projektem stojí občanské sdružení Za lepší život v Praze. Portál propaguje chůzi jako svébytný druh dopravy a přináší informace o všech výhodách, které chůze městu přináší - od zlepšování kondice pěších přes šetrný přístup k životnímu prostředí města až po překvapivé ekonomické benefity.

Podvou.cz upozorňuje na to, že podpora pěší dopravy a rozvíjení dobrých podmínek pro zdravou a bezpečnou chůzi jsou nezbytné pro růst kvality života v hlavním městě, jež je ve srovnání s vyspělými evropskými městy stále velmi nízká.

Pořádající občanské sdružení Za lepší život v Praze, o. s., vzniklo v minulém roce jako občanské sdružení podporující a vytvářející projekty ke zlepšování kvality života v hlavním městě.

Témata: Praha | turistika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama