Titul nejoblíbenější turistický cíl získalo skalní město u Adršpachu

Praha - Skalní město u Adršpachu se stalo absolutním vítězem letošního ročníku soutěže Ceny Kudy z nudy 2011. Výsledky vyhlásila v pátek agentura CzechTourism, která provozuje portál s tuzemskými turistickými nabídkami.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Do soutěže, kterou chce CzechTourism upozornit na zajímavá místa v Česku a pomoci v jejich propagaci, se zapojilo 11 tisíc lidí, kteří rozdělili téměř 100 tisíc hlasů. Nejoblíbenější turistickou nabídkou pro rok 2011 se podle návštěvníků portálu Kudy z nudy stalo skalní město u Adršpachu. Také na druhém místě skončila přírodní památka – vyhlídka Belvedér v Českém Švýcarsku. Pomyslnou bronzovou medaili hlasující udělili hradu Karlštejn.

"Nejčastějším důvodem pro cestování po Česku je poznávání a pobyt v přírodě. Údaje ze statistik korespondují i s výsledky soutěže, kde se nejvíce dařilo historickým památkám a unikátním přírodním místům," okomentoval pořadí aktivit generální ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška.

Na prvenství soutěži reagovala i starostka města Adršpach Dana Cahová. "Ocenění portálu Kudy z nudy a agentury CzechTourism si velmi vážíme. Poděkování patří také všem hlasujícím, kteří ocenili krásu skal a nádherné přírody v Adršpachu. Samozřejmě jsme doufali v dobré umístění, ale absolutní vítězství nás opravdu překvapilo," prohlásila Cahová.

V Cenách Kudy z nudy bojovaly turistické cíle o prvenství ve třech kategoriích – tradiční cíl, novinka sezóny a podnikatelský počin – a dále pak v jednotlivých regionech. "Všichni vítězové za turistické regiony získávají nadstandardní publicitu a prezentaci na akcích agentury CzechTourism v průběhu celého roku 2012, absolutní vítěz navíc obdrží finanční podporu 100 tisíc korun na propagaci a podporu své aktivity," oznámil ředitel odboru strategie a marketingové komunikace agentury CzechTourism Marek Mráz.

Loading...
Témata: turistika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Hřensku jsou v provozu obě soutěsky, Divoká prošla velkou rekonstrukcí

19.04.2019 09:44 Divoká soutěska na řece Kamenici se dnes po opravě otevřela turistům. Edmundova soutěska v Hřensku…

Lyžařské areály nezavírají. Sjezdovky pojedou i o Velikonocích

14.04.2019 17:12 Týden před Velikonocemi je v Česku v provozu stále ještě několik horských středisek. Zatímco však…

Je to jak lyžování na ledovci v Alpách, láká krkonošský Harrachov

11.04.2019 09:17 V Libereckém kraji je pro lyžaře otevřené poslední středisko. V krkonošském Harrachově je na…

Hrad Ementál: Česká památka s nejpodivnějším názvem

07.04.2019 19:31 Aktualizováno Valečov neboli Ementál je zřícenina středověkého hradu, která se vypíná na skalních útvarech při…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama