Turistika za korupcí! Netradiční zájezd byl zcela vyprodán

Ústí nad Labem - Zájezd s asi třiceti lidmi vypravila v neděli cestovní kancelář Corrupt Tour po pamětihodnostech korupce v Ústí nad Labem. Autor nápadu Petr Šourek agentuře Mediafax řekl, že zájezd byl vyprodaný a rezervace už se hromadí i na březnový termín zájezdu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

„Ústí nad Labem je naší první mimopražskou destinací. Mezi účastníky zájezdu sice bylo hodně novinářů, ale většinu tvořili lidé, kteří si jej zaplatili, a program je velmi zajímal. Prohlédli jsme si nemovitosti místního kmotra Patrika Oulického, pozemky s podezřelou minulostí u Užína, poobědvali na Větruši, která je v tomto směru také zajímavá a zájezd jsme ukončili v městských sadech. Ty byly rekonstruovány za evropské peníze, jsou tam například předražené lavičky, herní prvky nebo kašny,“ uvedl Šourek.

Skupinu turistů prováděl po parku průvodce s fasciklem výkazů a o každém místě byl schopen účastníkům zájezdu říci, kolik peněz z veřejných financí na ně padlo: „Lavička 59 000, jezírko 2,3 milionu, skluzavka 580 000 korun,“ vykládal průvodce.

„Je to zajímavé si to takhle shrnout, a to místní říkají, že jsme ještě mohli navštívit záchody v kulturním domě za dvanáct milionů nebo muzeum za více než tři sta milionů,“ poznamenala jedna z turistek.

Loading...
Témata: turistika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Hřensku jsou v provozu obě soutěsky, Divoká prošla velkou rekonstrukcí

19.04.2019 09:44 Divoká soutěska na řece Kamenici se dnes po opravě otevřela turistům. Edmundova soutěska v Hřensku…

Lyžařské areály nezavírají. Sjezdovky pojedou i o Velikonocích

14.04.2019 17:12 Týden před Velikonocemi je v Česku v provozu stále ještě několik horských středisek. Zatímco však…

Je to jak lyžování na ledovci v Alpách, láká krkonošský Harrachov

11.04.2019 09:17 V Libereckém kraji je pro lyžaře otevřené poslední středisko. V krkonošském Harrachově je na…

Hrad Ementál: Česká památka s nejpodivnějším názvem

07.04.2019 19:31 Aktualizováno Valečov neboli Ementál je zřícenina středověkého hradu, která se vypíná na skalních útvarech při…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama