Turistika za korupcí! Netradiční zájezd byl zcela vyprodán

Ústí nad Labem - Zájezd s asi třiceti lidmi vypravila v neděli cestovní kancelář Corrupt Tour po pamětihodnostech korupce v Ústí nad Labem. Autor nápadu Petr Šourek agentuře Mediafax řekl, že zájezd byl vyprodaný a rezervace už se hromadí i na březnový termín zájezdu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

„Ústí nad Labem je naší první mimopražskou destinací. Mezi účastníky zájezdu sice bylo hodně novinářů, ale většinu tvořili lidé, kteří si jej zaplatili, a program je velmi zajímal. Prohlédli jsme si nemovitosti místního kmotra Patrika Oulického, pozemky s podezřelou minulostí u Užína, poobědvali na Větruši, která je v tomto směru také zajímavá a zájezd jsme ukončili v městských sadech. Ty byly rekonstruovány za evropské peníze, jsou tam například předražené lavičky, herní prvky nebo kašny,“ uvedl Šourek.

Skupinu turistů prováděl po parku průvodce s fasciklem výkazů a o každém místě byl schopen účastníkům zájezdu říci, kolik peněz z veřejných financí na ně padlo: „Lavička 59 000, jezírko 2,3 milionu, skluzavka 580 000 korun,“ vykládal průvodce.

„Je to zajímavé si to takhle shrnout, a to místní říkají, že jsme ještě mohli navštívit záchody v kulturním domě za dvanáct milionů nebo muzeum za více než tři sta milionů,“ poznamenala jedna z turistek.

Témata: turistika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi vyrazili do hor. Sjezdovky ovládly stovky lyžařů

09.12.2018 18:34 Aktualizováno Stovky lidí si o víkendu nenechaly ujít jednu z prvních možností lyžování v nové sezoně v…

Záhada Kouzelného hradu: Před očima návštěvníků mizel nábytek

02.12.2018 07:25 Záhady, kouzla a mystika lákala lidi už od nepaměti. Nejinak tomu bylo v 18. století, v dobách, kdy…

Hotel na Vánoce či Silvestra? V Česku je téměř vyprodáno, navzdory vyšším…

18.11.2018 11:57 Ubytování v mnoha hotelech, penzionech či chatách v Česku je již teď téměř vyprodáno na období…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama