Pláže Máchova jezera jsou připravené na nápor rekreantů

Staré Splavy - Letní sezona odstartovala na Máchově jezeře už před pár dny, zdejší pláže jsou plně k dispozici návštěvníkům. Mediafaxu to potvrdil provozovatel kempu ve Starých Splavech Radek Vyštejn.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Ve Starých Splavech vstupné, ubytování ani stanování nezdražovali. „Ostatní služby jsou vyšší oproti loňsku jen nepatrně, lidé nemusejí mít obavy, že je sedřeme z kůže,“ řekl provozovatel kempu Radek Vyštejn.

Kromě standardních služeb ve Starých Splavech funguje i půjčovna šlapadel, je tu pizzerie i hotel. „Bazén a vodní atrakce budou otevřené od příštího týdne,“ dodal Vyštejn.

Máchovo jezero je velice důležitým rekreačním místem regionu, jsou tu desítky pláží, restaurací, kiosků a různých atrakcí. Lidé mohou bydlet v campech, ve stanech i v hotelích či penzionech. Ročně je navštěvují desetitisíce lidí a oblast kolem něj je na turistice ekonomicky závislá. Rozsáhlý rybník byl založen už ve středověku. Je největší v Libereckém kraji a současně patří k největším v zemi. Má rozlohu 284 hektarů a vejde se do něj kolem pěti milionů krychlových metrů vody. Dosahuje hloubky až 12 metrů, průměrná se pohybuje kolem metrů dvou.

Na Liberecku se lidé mohou koupat i v dalších přírodních koupalištích, ta sezonu odstartují až v červnu, některá až o prázdninách.

Témata: dovolená
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžaři obsadili horská střediska, sněhové podmínky jsou ideální

13.01.2019 17:47 Dostatek sněhu vylákal o víkendu na české a moravské hory desetitisíce lyžařů. Hlavně v sobotu…

Vesmírná raketa? Hrad Roupov skrývá unikátní tajemství

12.01.2019 21:22 Aktualizováno Málo známé zříceniny hradu Roupov všeobecně nepřitahují velkou pozornost, ovšem kdo do těchto míst…

Tisíce lyžařů vyrazily na hory, v Bedřichově auta ucpala silnice

06.01.2019 19:33 Čerstvý sníh z posledních dní o víkendu přilákal do hor v Česku mnoho lyžařů. Třeba v Bedřichově v…

Hory před koncem roku zaplnili lyžaři, někde jsou fronty u vleků

30.12.2018 17:38 Horská střediska v Česku zaplnily tisíce lyžařů, kteří zde chtějí strávit konec roku. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama