Pláže Máchova jezera jsou připravené na nápor rekreantů

Staré Splavy - Letní sezona odstartovala na Máchově jezeře už před pár dny, zdejší pláže jsou plně k dispozici návštěvníkům. Mediafaxu to potvrdil provozovatel kempu ve Starých Splavech Radek Vyštejn.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie
doporučujeme

Ve Starých Splavech vstupné, ubytování ani stanování nezdražovali. „Ostatní služby jsou vyšší oproti loňsku jen nepatrně, lidé nemusejí mít obavy, že je sedřeme z kůže,“ řekl provozovatel kempu Radek Vyštejn.

Kromě standardních služeb ve Starých Splavech funguje i půjčovna šlapadel, je tu pizzerie i hotel. „Bazén a vodní atrakce budou otevřené od příštího týdne,“ dodal Vyštejn.

Máchovo jezero je velice důležitým rekreačním místem regionu, jsou tu desítky pláží, restaurací, kiosků a různých atrakcí. Lidé mohou bydlet v campech, ve stanech i v hotelích či penzionech. Ročně je navštěvují desetitisíce lidí a oblast kolem něj je na turistice ekonomicky závislá. Rozsáhlý rybník byl založen už ve středověku. Je největší v Libereckém kraji a současně patří k největším v zemi. Má rozlohu 284 hektarů a vejde se do něj kolem pěti milionů krychlových metrů vody. Dosahuje hloubky až 12 metrů, průměrná se pohybuje kolem metrů dvou.

Na Liberecku se lidé mohou koupat i v dalších přírodních koupalištích, ta sezonu odstartují až v červnu, některá až o prázdninách.

Loading...
Témata: dovolená
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejkrásnější středověký komiks u nás se ukrývá na zámku v Jindřichově…

11.08.2019 14:05 Dnešní zámek, původně gotický hrad, v Jindřichově Hradci byl založen již na počátku 13. století na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama