Skiareál Lipno zlevňuje skipasy

Lipno - Levnější lyžování bude čekat letos na děti a mladé lidi do 18 let ve Skiareálu Lipno Jak pro agenturu Mediafax uvedla PR manažerka Ivana Kerlesová, lipenské zimní středisko tak patří k několika málo areálům v republice, které v době hospodářské krize nezdražují, ale naopak zlevňují své služby.

Přidejte svůj názor

Skiareál Lipno
doporučujeme

Skiareál v rámci své pověsti střediska, určeného zejména rodinám s dětmi, navíc posunul věkovou hranici u dětských skipasů. “Zatímco ostatní české skiareály mají hranici dětských cen do 12 nebo 14 let, na Lipně budou za dětské ceny lyžovat všichni do 18 let. Jsme tak jediným českým pětihvězdičkovým areálem nabízejícím tuto výhodu,“ sdělil ředitel Skiareálu Antonín Kolář.

Děti do 5 let zaplatí podle něho za jakýkoliv jedno i vícedenní skipas pouze dvacetikorunu. Vedení skiareálu tak chce zvýhodnit zejména rodiny s teenagery a také školní lyžařské kurzy, které jsou jeho nejčastějšími návštěvníky.

“Jsme si vědomi toho, že některé střední školy si nemohou kvůli nedostatku financí školní lyžařský výcvik dovolit, na což jsme zareagovali posunem hranice pro držitele dětských skipasů,“ uvedl Kolář.

Fakt, že stále více rodičů odmítá z finančních důvodů posílat své děti na školní lyžařský výcvik, představuje pro tradiční výuku lyžování problém v celé republice. Právě na lyžařských kurzech totiž podle zástupců Skiareálu Lipno některé děti získávají k lyžím základní vztah, který pak rozvíjejí i v dospělosti. “Kdo se nenaučí lyžovat už jako dítě, zpravidla se to už nenaučí nikdy,“ podotkl ředitel areálu.

“Školám proto běžně nabízíme pro lyžařské kurzy až poloviční ceny skipasů, výhodné zapůjčení lyžařského vybavení a také zajištění lyžařských instruktorů,“ dodal.

Letos zejména pro rodiny s dětmi, které jsou nejčastějšími návštěvníky lipenského střediska, je vedle zlevněných skipasů na Lipně připravena ještě řada dalších rodinných slev. V případě čtyřčlenné rodiny platí pouze tři členové, čtvrtý má skipas zdarma. Na večerní lyžování nebo lyžování ve všední den nabízí vedení areálu skipas pro dítě do 18 let za 20 Kč, pokud s sebou vezme alespoň jednoho rodiče.

Loading...
Témata: Lyžování
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejkrásnější středověký komiks u nás se ukrývá na zámku v Jindřichově…

11.08.2019 14:05 Dnešní zámek, původně gotický hrad, v Jindřichově Hradci byl založen již na počátku 13. století na…

Výstupový chodník na Sněžku se opět otevře, další omezení bude v září

19.07.2019 09:37 Od dneška od 14:00 bude opět obousměrně otevřený turistický chodník z Růžové hory na Sněžku v úseku…

Pozor v Krkonoších. Sestup ze Sněžky řetězovou cestou je ode dneška uzavřen

15.07.2019 10:59 V Krkonoších dnes začal platit zákaz sestupu ze Sněžky takzvanou řetězovou cestou, která vede po…

Strach o tisíce Čechů na Chalkidiki: Ostrov zpustošily bouře, zjišťuje se…

11.07.2019 08:42 Na řeckém poloostrově Chalkidiki, který ve středu zasáhly silné bouře s krupobitím, je s cestovními…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama