Skiareál Lipno zlevňuje skipasy

Lipno - Levnější lyžování bude čekat letos na děti a mladé lidi do 18 let ve Skiareálu Lipno Jak pro agenturu Mediafax uvedla PR manažerka Ivana Kerlesová, lipenské zimní středisko tak patří k několika málo areálům v republice, které v době hospodářské krize nezdražují, ale naopak zlevňují své služby.

Přidejte svůj názor

Skiareál Lipno

Skiareál v rámci své pověsti střediska, určeného zejména rodinám s dětmi, navíc posunul věkovou hranici u dětských skipasů. “Zatímco ostatní české skiareály mají hranici dětských cen do 12 nebo 14 let, na Lipně budou za dětské ceny lyžovat všichni do 18 let. Jsme tak jediným českým pětihvězdičkovým areálem nabízejícím tuto výhodu,“ sdělil ředitel Skiareálu Antonín Kolář.

Děti do 5 let zaplatí podle něho za jakýkoliv jedno i vícedenní skipas pouze dvacetikorunu. Vedení skiareálu tak chce zvýhodnit zejména rodiny s teenagery a také školní lyžařské kurzy, které jsou jeho nejčastějšími návštěvníky.

“Jsme si vědomi toho, že některé střední školy si nemohou kvůli nedostatku financí školní lyžařský výcvik dovolit, na což jsme zareagovali posunem hranice pro držitele dětských skipasů,“ uvedl Kolář.

Fakt, že stále více rodičů odmítá z finančních důvodů posílat své děti na školní lyžařský výcvik, představuje pro tradiční výuku lyžování problém v celé republice. Právě na lyžařských kurzech totiž podle zástupců Skiareálu Lipno některé děti získávají k lyžím základní vztah, který pak rozvíjejí i v dospělosti. “Kdo se nenaučí lyžovat už jako dítě, zpravidla se to už nenaučí nikdy,“ podotkl ředitel areálu.

“Školám proto běžně nabízíme pro lyžařské kurzy až poloviční ceny skipasů, výhodné zapůjčení lyžařského vybavení a také zajištění lyžařských instruktorů,“ dodal.

Letos zejména pro rodiny s dětmi, které jsou nejčastějšími návštěvníky lipenského střediska, je vedle zlevněných skipasů na Lipně připravena ještě řada dalších rodinných slev. V případě čtyřčlenné rodiny platí pouze tři členové, čtvrtý má skipas zdarma. Na večerní lyžování nebo lyžování ve všední den nabízí vedení areálu skipas pro dítě do 18 let za 20 Kč, pokud s sebou vezme alespoň jednoho rodiče.

Témata: Lyžování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžaři obsadili horská střediska, sněhové podmínky jsou ideální

13.01.2019 17:47 Dostatek sněhu vylákal o víkendu na české a moravské hory desetitisíce lyžařů. Hlavně v sobotu…

Vesmírná raketa? Hrad Roupov skrývá unikátní tajemství

12.01.2019 21:22 Aktualizováno Málo známé zříceniny hradu Roupov všeobecně nepřitahují velkou pozornost, ovšem kdo do těchto míst…

Tisíce lyžařů vyrazily na hory, v Bedřichově auta ucpala silnice

06.01.2019 19:33 Čerstvý sníh z posledních dní o víkendu přilákal do hor v Česku mnoho lyžařů. Třeba v Bedřichově v…

Hory před koncem roku zaplnili lyžaři, někde jsou fronty u vleků

30.12.2018 17:38 Horská střediska v Česku zaplnily tisíce lyžařů, kteří zde chtějí strávit konec roku. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama