Pás bývalé Železné opony se změní v zajímavou cyklostezku

Tři Sekery - Návrh vybudovat cyklostezku místy, kudy vedly ostnaté dráty, prošel Evropským parlamentem. Na propagační cyklovyjížďku se teď česko-německým příhraničím vydal europoslanec Michael Cramer (Greens - EFA) s karlovarským hejtmanem Josefem Novotným (ČSSD), informovala krajská mluvčí Jana Pavlíková.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

„Na stezku jsme se vydali proto, abychom starosty měst a obcí i širokou veřejnost upozornili nejen na místa, kudy stezka prochází, ale i na to, že se jedná o významný produkt cestovního ruchu v této oblasti. Chceme s nimi diskutovat o tom, která zajímavá místa a pozůstatky pohraničního pásma jsou v blízkosti této stezky a stálo by za to je vidět,“ vysvětlil Novotný.

Byl to právě Michael Cramer, který v Evropském parlamentu porsadil návrh na vybudování Stezky Železné opony, která má v cyklomapách číslo 13 a má vést od Barentsova moře pohraničím bývalých států východního bloku až k moři Černému. „Celkem by mělo být vybudováno až devět tisíc kilometrů cyklotras, které povedou po přehledných úsecích tak, aby se s nedávnou historií mohlo seznámit co nejvíce zájemců. Žiji v Berlíně 35 let. Z toho 15 let jsem strávil za Železnou oponou. Myslím si, že by lidé měli vědět, co to Železná opona byla,“ vysvětlil Cramer.

Cyklovyjížďka politiků začala v německém Mödlareuthu, pak se pokračovalo do Trojmezí, kudy dříve vedla hranice mezi Českem, Bavorskem a Saskem. Výprava pak pokračovala Chebskem, do německého Neualbenreuthu a zpět k nám do Třech Seker. V sobotu cesta skončí v Chodové Plané.

Témata: Cyklistika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama